لوازم جانبی و مصرفی

قیمت و خرید انواع لوازم جانبی و مصرفی و .........
ادامه مطلب 

انواع ماشین های اداری

از انواع ماشین های اداری می توان به دستگاه فتوکپی و اسکنر و فکس و پرینتر اشاره نمود که خود پرینتر به انواع مختلف پرینتر سه بعدی، پرینتر چاپ عکس، پرینتر چاپ کارت، پرینتر لیزری، پرینتر جوهرافشان و پرینتر سوزنی تقسیم می گردد. این دستگاه ها اصلی ترین و ضروری ترین ماشین های اداری نیز می باشند که در فروشگاه ها در کنار تجهیزات فروشگاهی مورد استفاده قرار می گیرند.

نکته ای که در مورد ماشینهای اداری وجود دارد نیز تنوع محصول و برند و همچنین کاربردهای چند منظوره این دستگاه ها است. به طور مثال در مورد پرینتر جوهرافشان و پرینتر لیزری، انواع پرینتر های تک کاره، دو کاره، سه کاره، چهار کاره و موارد دیگر به منظور رفع نیاز های مختلف شرکت ها و سازمان ها در بازار وجود دارد.

تجهیزات و ماشینهای اداری به یکی از بخش های مهم و ضروری یک دفتر کار مدرن تبدیل گردیده است. تعداد زیادی از لوازم خانگی و ماشین آلات برای عملکرد سریع و دقیق و کارآمد از فعالیت های دفتر استفاده می شود. با توسعه فن آوری نیز مکانیزمی در تسریع عملیات دفتری و در نتیجه افزایش بهره وری به وجود آمده است.ماشین های اداری که جزو ضروریات مورد استفاده برای توابع یک شرکت می باشد شامل: تجهیزات دفتری مانند: پرینتر، اسکنر، دستگاه فکس، دستگاه کپی و اداری شامل : میز، صندلی، کامپیوتر، و وسایل نور و... می باشد.هر کدام از این ابزار و وسایل نقش مهمی در ارتقا کیفیت خدمت رسانی و تحصیب خدمت رسانی، احترام به حقوق کارکنان و ارباب و رجوع و همچنین آسایش اشخاص نیز ایفا میکنند.

امروزه طیف گسترده ای از ماشین اداری برای استفاده در دفاتر مدرن به وجود آمده است. هستند ماشین آلاتی که میتوانند به تسریع روند کارکرد در یک دفتر را بسیار کمک کنند و ماشین هایی که می توانند نسخه های متعدد از یک سند را به وجود آورند. دستگاه هایی هم برای حسابداری در دسترس می باشند، که به تسریع محاسبه و شمارش پول نقد نیز کمک می کنند. کامپیوتر های الکترونیکی برای سرعت بخشیدن به کار کرد فروش موجود می باشند، که میتوان خواندن بارکد در فروشگاه( بارکد خوان)، تجزیه و تحلیل و تفسیر اطلاعات را مثال زد. در بسیاری از پست خانه ها ماشین های اداری باعث خدمت رسانی سریع تر شده که میتوان به باز کرد، مهر و موم کردن نامه ها یا پست های دیگر، و تعیین وزن آنها به طور خودکاراشاره نمود. همچنین ماشینهای اداری هستند که می توان پیام ها را در کم ترین زمان از یک مکان به مکان دیگر نیز ارسال کرد که این ماشین ها عبارت است از Teleprompter، فکس و تلفن و غیره در نتیجه یکی از ویژگی های یک شرکت خوب با مدیریت موفق این است که از بهترین تجهیزات و عالیترین کیفیت ماشین های اداری استفاده کند، و نقش ماشینهای اداری بر روی کارکرد یک شرکت بسیار تاثیر گذار و پر اهمیت می باشد.

هر مجموعه ی اداری که برای انجام کارهای خود از رایانه های شخصی (PC) استفاده می کند برای تبدیل اسناد و مدارک الکترونیکی بصورت کاغذی نیز نیاز به یک چاپگر رایانه دارد. با وجود وعده هایی مبنی بر تبدیل ادارات و سازمانهای کنونی به مجموعه های اداری بدون کاغذ در آینده، هنوز این اهداف محقق نشده است. همه ی انواع اسناد تجاری اعم صنایع محصول یا خدمات محور نیز نیاز به چاپ شدن دارند. نمونه های اسناد اداری مورد استفاده‏ی رایج شامل فاکتورها و ورقه های بسته بندی، آگهی ها و نامه می گردد. چاپگرها نه تنها می توانند برای تبدیل فایل های انتقال الکترونیکی اسناد کاغذی استفاده شوند بلکه برای ایجاد اسناد دارای محتوای ترکیبی اطلاعات دیجیتالی و تصاویر اسکن شده مورد استفاده قرار گیرند

در حالی که در گذشته ماشین های فکس به عنوان یک وسیله ی ضروری در بین تجهیزات اداری نیز به شمار می‏رفت اما امروزه به کمک یک اسکنر، تهیه‏ی نسخه‏ی الکترونیکی از هر سند و مدرک کاغذی امکان‏پذیر گردیده است. یک اسکنر عکسی از یک سند کاغذی که قبلا بصورت الکترونیکی ایجاد نشده اند، تولید می کند و این اسناد کاغذی را به عکس های دیجیتالی نیز تبدیل می کند. بنابراین این اسناد می توانند در یک کامپیوتر ذخیره گردند و یا توسط پست الکترونیکی ارسال شوند. نمونه هایی از مواردی که ممکن میباشد نیاز به اسکن داشته باشند شامل عکس ها، صفحات نشریات چاپی، رسید ثبت نام نقدی، نقشه ها و فرم هایی که با دست پر شده است نیز می شود. حتی نامه ای که در یک برنامه نرم افزاری کامپیوتر ایجاد شده است ممکن می باشد بصورت یک نسخه کاغذی دریافت شده باشد و اگر فایل دیجیتال آن در دسترس نباشد نیاز به این دارد که اسکن گردد تا بتوان آنرا بصورت یک نسخه الکترونیکی ذخیره کرد. قبل از اختراع از اسکنر، بهترین کاری که می شد انجام داد این بود که از اسناد فتوکپی گرفت و آنها را بایگانی کرد، کاری که امروزه هنوز در بعضی از مکانها به آن نیز ادامه می دهند.

شاید تصور آن دشوار باشد، اما زمانی نه چندان دور وجود داشت که تنها راه تهیه ی یک کپی از یک سند تکرار آن با کمک دست بود که این کار هم با دستنویسی و هم با تایپ کردن مجدد آن نیز انجام می شد. ادارات مجبور شخص خاصی که به آن نویسنده یا کاتب گفته می شد جهت انجام این کار استخدام کنند. اگرچه ماشین چاپ در غرب در اوایل قرن پانزدهم توسط یوهانس گوتنبرگ متداول گردید اما استفاده از این چنین دستگاهی همواره برای استفاده‏ی روزمره‏ی ادارات نیز عملی نبوده است. برخی از شرکت‏ ها هنگامی که برای انجام کار خود نیاز به چندین کپی از اسناد و مدارک داشتند یک دستگاه چاپ کوچک خریدند اما شرکت های دیگر به سادگی این  این کار را به ماشین های چاپ بزرگتر نیز واگذار کردند. سرانجام گستره ی وسیعی از دستگاههای کپی کننده مانند: دستگاه چاپ نامه و کتاب و دستگاههای کپی غلتکی وارد عمل شدند. بعدا در این زمینه مواردی همچون کاغذ کربنی، دستگاه های تکثیر و همچنین ماشین های تکثیر توسعه پیدا کردند. انتخاب یک دستگاه کپی رنگی یا سیاه سفید برای یک مجموعه‏ی اداری نیز بستگی به نظر مدیر آن و همچنین نوع اسنادی که باید از آنها کپی گرفته شود، دارد. در بعضی از مشاغل تنها یک دستگاه کپی سیاه و سفید در مجموعه‏ی خود دارند و برای تهیه‏ی کپی های رنگی از اسناد آنها را به چاپخانه می فرستند، اما تکنولوژی کپی رنگی روز به روز ارزانتر و مناسب‏تر می شود بخصوص با ارائه‏ی دستگاههای دیگر

بازار 20  تمامی محصولات خود را از برند های معتبر و با کیفیت عالی دریافت می نماید و خدمت شما عزیزان ارائه می دهد. و برای شما مشتریان عزیز ارسال می شود.

 

 

 

طبقه بندی
اطلاعات
درباره فروشگاه بازار 20
مشاوره ، انتخاب و خرید آنلاین
بازار 20 با جمع آوری برندهای برتر ایرانی و خارجی در نظر دارد بدون جانب داری از یک برند یا محصول خاص و با توجه به شرایط مشتریان عزیز و با در نظر گرفتن موارد استفاده، بهترین مشاوره را جهت انتخاب محصول مورد نیاز در اختیار کاربران قرار دهد. همچنین این مجموعه آماده همکاری با کلیه تولید کنندگان و وارد کنندگان عزیز جهت ارتباط مستقیم با مصرف کننده و فروش محصولات بدون واسطه می باشد.

© 2024 - کلیه حقوق مادی و معنوی به فروشگاه بازار 20 تعلق دارد