مردانه

قیمت و خرید انواع پوشاک مردانه و .........
ادامه مطلب 

پیراهن مردانه یکی مهم‌ترین لباس‌های مردانه می باشد که در استایل رسمی و نیمه رسمی نقش مهمی را ایفا می‌کند. بنابراین هر مرد شیک پوشی باید اصول اولیه‌ای را درباره پیراهن مردانه و ویژگی‌ها خاص آن بداند تا بتواند نیز بهترین پیراهن رسمی یا غیر رسمی را برای خود انتخاب کند. پیراهن مردانه قبل از هر چیزی باید کاملا اندازه شما باشد، پس عوامل دیگری مثل استایل یقه، سردست و پشت و غیره در انتخاب شما تاثیرگذار خواهند بود. در مقالات قبلی به تعدادی از این فاکتورها نیز اشاره شد و در اینجا اختصاصی از مجله قرمز همه چیزهایی را که باید درباره پیراهن مردانه رسمی بدانید به طور کامل‌تر خواهید خواند. تا بتوانید انتخابی درست و استایلی عالی برای خودتان داشته باشید.

پیراهن رسمی مردانه به پیراهنی گفته می‌شود که آستین‌های بلند و سردست و یقه مردانه دارد و با دکمه بسته می‌شود. این ساده‌ترن تعریف برای پیراهن مردانه می باشد. اما وقتی نوبت به تفاوت‌های پیراهن رسمی و اسپورت می‌رسد این تعاریف چندان ساده نیستند. به طور مثال دکمه‌های پیراهن رسمی از پایین به بالا نیز بسته می‌شود در دکمه‌های سردست آن پس از پوشیده شده بسته می‌گردد در حالی که در پیراهن غیررسمی دقیقا برعکس است. همه دکمه‌های پیراهن رسمی باید بسته شود و در صورت امکان باید با کراوات یا پاپیون همراه شود در صورتی که در پیراهن غیررسمی این کار نیز ضرورتی ندارد. یقه و سردست  پیراهن مردانه رسمی انواع مختلفی دارد که در میزان رسمی و غیررسمی بودن پیراهن نقش مهمی را دارند و به طور کلی پیراهن‌های آستین کوتاه با کت پوشیده نمی‌شوند، بنابراین در دسته پیراهن‌های رسمی مردانه قرار نمی‌گیرند.

جالب است بدانید که در نیم قرن اخیر  پیراهن‌های مردانه از نوعی لباس زیر به یکی از بخش‌های ضروری استایل مردانه تبدیل شده است. در گذشته این پیراهن‌ها رنگبندی خاصی نداشتند. و فقط به رنگ سفید ساده یافت می‌شدند اما امروزه تنوع رنگ و طرح پیراهن‌های رسمی بسیار بیشتر شده. پیراهن سفید مردانه با سردست‌های تمیز در گذشته نماد سطح اجتماعی بالا بود چون پوشیدن چنین لباسی به این معنا بود که این شخص کارهای یدی و کارگری را انجام نمی‌دهد و جزو قشر ثروتمند جامعه می باشند. اما امروزه فرقی نمی‌کند چه شغل یا جاگاهی در اجتماع داشته باشید، در هر صورت به یک پیراهن رسمی نیاز دارید.

همان طور که می‌دانید اندازه بودن لباس به خصوص لباس‌های مردانه با استایل رسمی اهمیت زیادی در شیک پوشی نیز دارد اما متاسفانه بیشتر آقایان پیراهن‌هایی می‌پوشند که کاملا اندازه بدنشان نمی باشد. اندازه بودن پیراهن مردانه به این معنا است که قسمت تنه، سینه، شکم، یقه، آستین‌ها، سردست و همه قسمت‌های پیراهن کاملا اندازه می باشد. و در هیچ قسمت گشاد یا تنگ یا بلند و کوتاه نیست. این اندازه بودن در واقع مرز تعیین کننده شیکپوشی شما می باشد. که باید آن را کاملا جدی بگیرید تا تیپی کامل و سطح بالا را داشته باشید.

هر شخصی ویژگی‌های اندامی خاصی دارد و برای تولیدکنندگان عمده پوشاک ممکن نیست که بتوانند نیازهای همه اقشار جامعه را تحت پوشش قرار دهند بنابراین وقتی پیراهن آماده‌ای تهیه می‌کنید همیشه این احتمال وجود دارد که بخشی از آن نیز کمی تنگ یا گشاد باشد در این شرایط است که لباس‌های سفارشی دست دوز می‌توانند به کمک شما بیایند. در هر حال پیراهن رسمی چه با کت پوشیده گردد و چه بدون آن، باید در سرشانه‌ها کاملا فیت باشد و در بازوها احساس راحتی داشته باشید و بتوانید به سادگی آن‌ها را نیز حرکت دهید. دکمه‌های پیراهن هم چه در قسمت جلو و یقه و چه در سرآستین‌ها باید به سادگی بسته گردد و فاصله‌ای میان آن‌ها دیده نشود. استفاده از زیرپیراهن هم همراه با پیراهن توصیه می‌گردد تا عرق و چربی بدن توسط پیراهن جذب نگردد. و نیاز به شستشوی کمتری داشته باشد.

رنگ پیراهن اولین چیزی می باشد که توجه دیگران را جلب می‌کند و از این حیث اهمیت زیادی دارد چون می‌تواند حامل پیامی مهم در مورد کسی باشد که آن را به تن نموده است، مثلا او یک فرد معاشرتی است و یا درونگرا است. اما نداشتن پیام بسیار بهتر است داشتن یک پیام نادرست یا نامناسب می باشد اما اگر درک درستی از رنگ‌ها داشته باشید می‌توانید پیامی درست و کنترل شده را منتقل نمائید. سفید بهترین و بدون ریسک‌ترین رنگ برای پیراهن می باشد که همیشه مد روز و همه جا پذیرفته گردیده است و رسمی‌ترین رنگ به شمار می‌رود. رتبه دوم رسمی‌ترین رنگ متعلق به آبی می باشد و پس از آن هم می‌توان از رنگ‌های خاکستری، مشکی و غیره هم استفاده نمود که برای انتخاب آن‌ها بهتر است هماهنگی رنگ آن با رنگ بقیه لباس‌ها و همین طور رنگ پوست و رنگ مو و رنگ چشم خود و تضاد بین آن‌ها را در نظر بگیرید. و فراموش نکنید که همیشه استایل شخصی شما بر قوانین مد و ترندهای فصل ارجحیت دارد.

در مورد طرح پیراهن، همیشه اولویت با طرح ساده می باشد اما به جز آن می‌توانید از راه راه و چهارخانه ریز در رنگبندی نزدیک به هم استفاده کنید. برای انتخاب جنس پیراهن دو گزینه وجود دارد، نخ و الیاف مصنوعی. هر یک از این الیاف مزایای خاص خود را دارن مثلا نخ قابلیت تنفس را دارد اما الیاف مصنوعی ارزان‌تر می باشد و چروک نمی‌شود. بنابراین بهترین انتخاب می‌تواند ترکیبی از این دو باشد و یا این که می‌توانید برای هر فصل انتخاب خاصی داشته باشید مثلا پیراهن نخی را در تابستان بپوشید. و پیراهن الیاف مصنوعی را نیز در فصل‌های سرد.

بیشتر پیراهن‌های مردانه روی سینه چپ خود جیب دارند که به ندرت مورد استفاده قرار می‌گیرند پس فلسفه وجودی آن چیست؟ جیب در پیراهن‌های مردانه برای ایجاد تنوع در مدل افزوده گردیده است و کاربرد و ضرورت خاصی ندارد پس اگر از این جیب استفاده نمی‌کنید بهتر است پیراهن‌های بدون جیب را که ساده‌تر و شیک‌تر می باشند انتخاب کنید. اما اگر به جیب پیراهن علاقه دارید انواع تک جیب و مستطیلی بر انواع دو جیب با گوشه‌های گرد و زاویه‌دار ترجیح دارند.

بازار 20  تمامی محصولات خود را از برند های معتبر و با کیفیت عالی دریافت می نماید و خدمت شما عزیزان ارائه می دهد. و برای شما مشتریان عزیز ارسال می شود.

 

طبقه بندی
اطلاعات
درباره فروشگاه بازار 20
مشاوره ، انتخاب و خرید آنلاین
بازار 20 با جمع آوری برندهای برتر ایرانی و خارجی در نظر دارد بدون جانب داری از یک برند یا محصول خاص و با توجه به شرایط مشتریان عزیز و با در نظر گرفتن موارد استفاده، بهترین مشاوره را جهت انتخاب محصول مورد نیاز در اختیار کاربران قرار دهد. همچنین این مجموعه آماده همکاری با کلیه تولید کنندگان و وارد کنندگان عزیز جهت ارتباط مستقیم با مصرف کننده و فروش محصولات بدون واسطه می باشد.

© 2024 - کلیه حقوق مادی و معنوی به فروشگاه بازار 20 تعلق دارد