سایر قطعات

قیمت و خرید انواع سایر قطعات و .........
ادامه مطلب 

قبل از پرداختن به بحث هاي تخصصي پيشرفته تر نیز مروري خواهيم داشت بر اجزا و قطعات كامپيوتر . بدون قطعات آورده شده در زير ، نميتوانيد كامپيوتري را مونتاژ نمائید .

Case (بدنه اصلی)

محفظه اي می باشد كه قطعات كامپيوتر در آن مونتاژ مي شود . اين جعبه بيشتر از فلز ساخته مي گردد . البته انواعي از آن با پلاستيك و يا تركيبي از فلز و پلاستيك ساخته مي شوند .

Power supply (منبع تغذيه)

نيروي الكتريسيته را به ديگر اجزاي كامپيوتر ميرساند . منبع تغذيه معمولا همراه با بدنه اصلي كامپيوتر است .

CPU (پردازنده)

در واقع ، مغز كامپيوتر می باشد . انتخاب يك پردازنده ، مهم ترين فاكتور قدرت كامپيوترمحسوب ميگردد .

پنكه خنك كننده پردازنده (fan)

پنكه كوچكي ايت كه در روي پردازنده نصب مي گردد و گرماي آن را دفع ميكند . اين قطعه معمولا بر روي پردازنده هاي مدل 486DX2 به بالا نصب ميگردد .

motherboard (برداصلي)

برد سخت افزاري نسبتا بزرگي می باشد كه ديگر قطعات كامپيوتر به آن متصل ميشوند . پردازنده و حافظه اصلي و كارت گرافيكي ، ديسك سخت ، فلاپي و درايو CD و ديگر كارتهاي ورودي – خروجي بر روي برد اصلي نیز نصب ميشوند .

RAM (حافظه اصلي)

كارت هاي كوچك شامل RAM كه در برد اصلي نصب مي گردند . RAM يكي از قطعات اساسي است كه مورد استفاده كامپيوتر و نرم افزارهاي مختلف قرار میگیرد. از حافظه اصلي اغلب با واژه SIMM ² كه يك نام كوتاه شده است نیز ياد ميشود .

كارت گرافيكي

كارتي كوچك و قابل نصب در برد اصلي و شامل چيپ هاي مخصوص براي توليد سيگنال هايي می باشد . اين سيگنال ها براي به نمايش درآوردن متن (Text) و گرافيك نیز در صفحه نمايش توليد ميشوند .

صفحه نمايش

يك صفحه نمايش نیز مانند تلويزيون می باشد كه متن و گرافيك بر روي آن ظاهر ميشود . صفحه نمايش از دستگاه هاي خروجي محسوب ميگردد .

كارت I/O

يكي ديگر از كارت هاي كوچك می باشد كه شامل قطعات الكترونيكي براي كنترل و شناساندن ديسك سخت و درايو فلاپي و پورت هاي موازي و پورت بازي و ..... ميباشد .

كارت هاي I/O شامل دونوع مختلف هستند :

1-كارت هاي IDE

2-كارت هاي SCSI

درايو فلاپي

اين درايو عمل خواندن و نوشتن از ديسكت را بر عهده دارد .

صفحه كليد

دستگاهي می باشد كه انسان را قادر ميكند اطلاعات موردنظر خود را وارد كامپيوتر كند.

حافظه Cach

يك كارت كوچك و يا چندين IC ميابشد كه باعث سرعت بخشيدن به حركت و انتقال داده ها نیز بين پردازنده و حافظه اصلي ميشود .

ديسك سخت

ديسك سخت نیز قطعه اي سخت افزاري براي نگهداري مگابايت ها و يا گيگابايت ها اطلاعات است. ديسك سخت نه تنها داراي گنجايشي به مراتب بيشتر از درايو فلاپي می باشد ، بلكه ميتواند اطلاعات را بسيار سريع تر از درايو فلاپي بخواند و يا بنويسيد .

درايو CD-ROM

يكي از اجزاي سخت افزاري كامپيوتر می باشد كه ميتواند اطلاعات را از ديسك هاي CD كه از جنس پلاستيك مدور هستند  را  نیز بخواند . اين ديسك ها براي نگهداري برنامه ها و اطلاعات به كار بده مي شوند . ديسك هاي CD براي استفاده از برنامه هايي با ظرفيت بسيار بالا ، كاملا مقرون به صرفه می باشند و اين به دليل گنجايش بالاي آنها می باشد .

كارت صدا

يك كارت سخت افزاري قابل نصب بر روي برد اصلي می باشد كه نیز ميتواند صداهاي ديجيتالي را ديافت كرده و به صداي معمولي تبديل نماید . اين صدا ممكن است موزيك و صداي معمولي و اكو و استريو و يا مونو باشد .

بلندگو

درست مانند بلندگوهاي پخش استريو ، اين بلندگوها نیز صدا را تقويت و پخش ميكنند . همچنين ميتواند صداي ديجيتالي را كه توسط كارت صدا فرستاده شده است را پخش كنند .

مودم

يك كارت سخت افزاري قابل نصب بر روي برد اصلي می باشد . (كارت هاي مودم ميتوانند خارج از كامپيوتر و داخل محفظه اي كوچك قرار گيرند). كارت مودم قادرست  اطلاعات ديجيتالي را به فرمي تبديل نماید كه قابليت انتقال در يك خط تلفن معمولي را نیز داشته باشند . «مودم» براي برقراري ارتباط بين يك كامپيوتر ، با كامپيوترهاي ديگر كه در نقاط ديگر قرار دارند ، بكار برده مي شود .

نوارگردان

يك قطعه سخت افزاري می باشد كه ازنواري كه درون يك محفظه قرار دارد ، استفاده ميكند . نوارگردان براي نگهداري اطلاعات (كه اصل آنها بر روي ديسكت سخت ذخيره شده) بكار برده مي شود .

هنگامي كه اطلاعات اصلي موجود در ديسك سخت به هردليلي نابود شوند ، با كپي كردن نسخه پشتيبان موجود در نوار ، ميتوان آنها را بازيابي كرد .

ماوس

وسيله دستي كوچكيست كه بيشتر مورد استفاده كاربران برنامه هاي نقشه كشي و گرافيكي قرار ميگيرد . از انواع برنامه هاي گرافيكي ميتوان به «فتوشاپ» اشاره نمود .

قطعات ديگر

قطعات و ملزومات فراوان ديگري هم وجود دارند كه نیز ميتوان به كامپيوتر متصل كرد . مانند: چاپگرها و اسكنرها . از اين قطعات ميتوان به دلخواه استفاده كرد . اين قطعات در ساختار اصلي كامپيوتر شما نقش اساسي ندارند .

انتخاب قطعات كامپيوتر نیز مرحله اي دشوار و وقت گير است ، شايد به اين دليل ساده كه تنوع قطعات موجود كامپيوتر ، خريدار را دچار سردرگمي مي كند .

پردازنده

قبلا گفتيم كه قدرت و سرعت كامپيوتر شما نیز ارتباط مستقيم با پردازنده انتخاب شده توسط مشا را دارد .

اساسا دو نوع پردازنده در بازار وجود دارد : كه پردازنده هايي كه توسط شركت اينتل ساخته شده اند و آن هايي كه توسط كارخانجات ديگر ساخته شده اند . از آنجا كه كامپيوتر موردنظر ما از نوع پنتيوم آن هم با پردازنده اينتل می باشد ، پردازنده هاي ساخت ديگر كارخانه ها فراموش ميكنيم .

هنگامي كه براي خريد قطعات به فروشگاه مراجعه ميكنيد ، ميتوانيد پردازنده مدل 486 را كه ارزان قيمت هست ، انتخاب نمائید ، ولي چرا ما اين كار را توصيه نميكنيم ؟ جواب ساده ایست ، چرا بر روي تكنولوژي ديروز سرمايه گذاري كنيم ؟ به كامپيوتر پنتيوم و قدرت و سرعت آن فكر كنيد . سرعت پردازنده پنتيوم را به هنگام پردازش اطلاعات درنظر بگيريد ، سرعت آن را به هنگام كار با برنامه هاي طراحي و گرافيكي مدنظر داشته باشيد .

هنگام خريد پردازنده به اين نكته توجه داشته باشيد كه بين قيمت و سرعت آن نیز تناسب وجود داشته باشد . البته ميزان توانايي يك پردازنده بستگي به سرعت آن دارد . هرچه سرعت پردازش اطلاعات بيشتر باشد ، مسلما به همان نسبت ، توانايي و كارايي كامپيوتر افزايش مييابد. سرعت پردازنده با استفاده از مگاهرتز محاسبه ميگردد كه ميليونها سيكل درثانيه است .

بازار 20  تمامی محصولات خود را از برند های معتبر و با کیفیت عالی دریافت می نماید و خدمت شما عزیزان ارائه می دهد. و برای شما مشتریان عزیز ارسال می شود.

 

 

 

 

 

طبقه بندی
اطلاعات
درباره فروشگاه بازار 20
مشاوره ، انتخاب و خرید آنلاین
بازار 20 با جمع آوری برندهای برتر ایرانی و خارجی در نظر دارد بدون جانب داری از یک برند یا محصول خاص و با توجه به شرایط مشتریان عزیز و با در نظر گرفتن موارد استفاده، بهترین مشاوره را جهت انتخاب محصول مورد نیاز در اختیار کاربران قرار دهد. همچنین این مجموعه آماده همکاری با کلیه تولید کنندگان و وارد کنندگان عزیز جهت ارتباط مستقیم با مصرف کننده و فروش محصولات بدون واسطه می باشد.

© 2024 - کلیه حقوق مادی و معنوی به فروشگاه بازار 20 تعلق دارد