دوربین عکاسی و فیلمبرداری

دوربین عكاسی یكی از جذاب‌ترین و محبوب‌ترین دستگاه‌ها در بین نسل بشر است. انسان مدت‌هاست همه چیز را به تصویر می‌كشد و از زمان اختراع دوربین عكاسی این روند كم‌كم تبدیل به یك كار روزمره شده است. با ظهور دوربین عكاسی دیجیتال و امروزه با وجود شبكه جهانی اینترنت و شبكه‌های اجتماعی، بیش از پیش نقشِ عكس در زندگی بشر نمود دارد.
ادامه مطلببا وجود لنزهایی كه در گوشی‌های موبایل وجود دارند، شاید كمتر كسی باشد كه عكاس نباشد! هر كسی در طول زندگی خود چندین عكس و برخی صدها هزار عكس ثبت می‌كنند. اما فقط تعداد كمی از این افراد واقعاً به عكاسی علاقه‌مند هستند. برخی فقط ثبت تصویر برای‌شان جذاب است، برخی به دنبال خاطره‌سازی هستند، اما عده اندكی از آن‌ها خالق و در واقع هنرمند هستند. هرچند عكاسِ حرفه‌ای محدود به دوربین عكاسی نیست، اما به هرحال آرزوی هر عكاسی به دست گرفتن یك دوربین عكاسی حرفه‌ای است.

قیمت دوربین عكاسی اولین مشخصه‌ای است كه كاربران ایرانی به آن توجه دارند. ما در مجموعه دیدنگار سعی می‌كنیم بهترین‌ها را با مناسب‌ترین قیمت به علاقه‌مندان این هنرِ نوظهور عرضه كنیم. همچنین شرایط خرید اقساطی دوربین عكاسی و دوربین عكاسی كاركرده نیز برای شما فراهم است. تلاش تیم دیدنگار فراهم كردن شرایطی است تا افرادِ خلاق بتوانند با وجود محدودیت‌ها، تجهیزاتِ خود را برای عكاسی تكمیل كنند.

دوربین عکاسی چیست؟

دوربین عکاسی وسیله ای است که می توانید با استفاده از آن خاطرات خود را در سال های مختلف زندگی ثبت کنید.امروزه تکنولوژی ساخت دوربین پیشرفت زیادی داشته است و علاوه بر عکاسی حرفه ای می توانید کار فیلم برداری را با استفاده از دوربین انجام دهید .قیمت دوربین عکاسی که با توجه به نوع کار شما و کیفیت دوربین متفاوت هست. برای خرید دوربین عکاسی باید از یک مشاور حرفه ای کمک بگیرید تا با توجه به کاربرد و بودجه شما بهترین دوربین را به شما پیشنهاد دهد.

دوربین عكاسی یك دستگاه اپتیكال است كه یك ایماژِ بصری را ثبت می‌كند. هرچیزی كه با نور در ارتباط باشد، با توجه به محدودیت‌های دوربین عكاسی و لنزی كه روی آن سوار می‌شود قابل ثبت است.

اكثر دوربین‌ها نور مرئی را ثبت می‌كنند، اما برخی با كاربری ویژه برای ثبت طیف الكترومغناطیس نظیر فروسرخ infra-red نیز وجود دارند. بهرحال تمام دوربین‌ها یك ساختار كلی دارند. نور از یك شیشه همگرا یا محدب وارد می‌شود و روی یك محیط حساس به نور ثبت می‌شود.

از انواع دوربین عكاسی چه می‌دانیم؟

انواع مختلف دوربین عكاسی

دوربین عكاسی را می‌توان به دو گروه كلی تقسیم كرد:

دوربین عكاسی آنالوگ
دوربین عكاسی دیجیتال
دوربین دیجیتال
شاید بتوانیم بگوییم امروزه عكاسی آنالوگ به یك سبك بدل شده است. شاید تعجبی نداشته باشد كه یك دوربین قطعِ بزرگ آنالوگ large format بالای چند میلیون تومان قیمت بخورد و بیش‌تر شبیه به یك عتیقه باشد تا دستگاهی برای عكاسی. به هرحال SLR‌هایی هم هستند كه مشتریان خاص خود را دارند.

عكاسان حرفه‌ای امروزه با دنیای دیجیتال سر و كار دارند و به همین خاطر ما یكراست به انواع دوربین عكاسی دیجیتال اشاره می‌كنیم. به طور كلی می‌توانیم به چند دسته اصلی اشاره كنیم و در ادامه به خصوصیاتِ این دسته‌بندی‌های اشاره‌ای كوتاه خواهیم كرد:

دوربین‌ عكاسی DSLR
دوربین عكاسی بدون آینه Mirrorless
دوربین عكاسی كامپكت
دسته‌بندی دوربین عکاسی
1) دوربین حرفه ای
به طور كلی می‌توان از دو نوع دوربین عكاسی حرفه‌ای یاد كرد. در ادامه در مورد این دو فناوری خواهیم گفت و به مزایای و معایب هریك اشاره‌ای خواهیم داشت.

دوربین عکاسی حرفه ای که به آن‌ها دی اس ال آر DSLR می‌گویند، دوربین‌هایی هستند که لنز آن‌ها جدا می‌شود و هر عکاسی بسته به موضوع عکاسی خود می‌تواند از لنز های مختلفی استفاده کند. ابعاد و سایز بدنه دوربین های حرفه‌ای نیز بسیار متفاوت هستند و از نظر اندازه حسگر نیز به دو دسته کلی کراپ سنسور ، هاف فریم و فول فریم تقسیم می‌شوند. قیمت دوربین عکاسی حرفه ای معمولا نسبت به سایر دوربین ها بیشتر هست.

دوربین عكاسی DSLR

این یكی از دو دسته‌ای است كه افراد تازه‌كار و حرفه‌ای به دنبال آن می‌گردند. دوربین عكاسی DSLR در واقع یك سیستم تك لنزی بازتابی دیجیتالی است. قصد نداریم این سیستم را تشریح كنیم، فقط یادآوری می‌كنیم كه تا پیش از SLR كه در دنیای دیجیتال به DSLR بدل شد، دوربین عكاسی دو لنز داشت. یك لنز برای ثبت عكس و دیگری برای دیدن با كاربرد چشمی viewfinder بود.

آنچه كه قابل اشاره است قابلیت‌های متعدد این دسته است. قابلیت تعویض لنز، امكان فوكوس دستی علاوه بر فوكوس خودكار هوشمند، فیلم‌برداری با كیفیت‌های مختلف و اتصال تجهیزات جانبی نظیر میكروفون‌های اكسترنال و سه‌پایه‌ها بخشی از این قابلیت‌هاست كه احتیاجاتِ هر عكاسی را از همه نظر تامین می‌كند.

چه افرادی این دوربین عكاسی را دنبال می‌كنند:


حرفه‌ای‌ها
كارآموزان برای رسیدن به سطوح بالاتر
مشتاقان به دنیای عكاسی
2) دوربین بدون آینه
دوربین‌ بدون آینه دسته‌ای از دوربین‌های دیجیتال محسوب می شوند که در آن ها از آینه استفاده نمی‌ شود. دوربین‌های بدون آینه مشابه دوربین‌های کامپکت هستند. لنز این مدل دوربین ها دقیقا در جلوی شاتر و فیلم یا سنسور قرار می‌گیرد. با استفاده از این مدل طراحی ، نور پس از برخورد با سنسور دوربین روی نمایشگری ال‌سی‌دی برای کاربر نمایش داده می‌شود.

این فناوری نیز همانند DSLR مورد توجه است. در سال‌های اخیر حتی محبوبیت بیش‌تری هم پیدا كرده است. می‌توان گفت از نظر كیفیت تصویر تفاوتی ندارند و این دوربین عكاسی و مشخصاتش است كه كیفیت را تعیین می‌كند. برای چه افرادی مناسب است؟ می‌توان گفت همان افرادی كه به دنبال DSLR هستند:

حرفه‌ای‌ها
كارآموزان بای رسیدن به سطوح بالاتر
مشتاقان به دنیای عكاسی
در مورد DSLR گفتیم. دوربین عكاسی بدون آینه Mirrorless نیز از قابلیت‌های یك DSLR برخوردار است. اولین تفاوت این است كه در یك DSLR به خاطر استفاده از آینه بازتابی Reflex، كاربر می‌تواند همان چیزی كه قرار است شات شود را در یك چشمی نوری optical viewfinder خواهد دید.

همانطور كه از اسم آن پیداست در دوربین عكاسی بدون آینه فاقد این آینه بازتابی است. نور به صورت مستقیم به سنسور تشخیص می‌رسد. ویوفایندر در این فناوری از نوع الكترونیكی است. همچنین دوربین بدون آینه معمولاً ابعاد كوچك‌تر و وزن كمتری دارد. اما شاید برای شما سوالی مطرح شود كه تفاوت بین یك ویوفایندر اپتیكال با الكترونیك در چیست؟

تفاوت ویوفایندر اپتیكال و الكترونیك در دوربین عكاسی

همانطور كه تجربه نشان می‌دهد یكی از اساسی‌ترین بخش‌های دوربین‌های عكاسی امروزی چشمی viewfinder است. یك عكاس حرفه‌ای برای كادربندی و رسیدن به یك فوكوس مطلوب خصوصاً در زیر نور شدید آفتاب كه دید زدن از روی بهترین صفحاتِ نمایشی هم سخت است، به ویوفایندر نیاز دارد. انواع ویوفایندر:

اپتیكال OVF كه معمولاً در دوربین عكاسی DSLR وجود دارد.
الكترونیك EVF كه معمولاً در دوربین عكاسی Mirrorless شاهدش هستیم.
از آنجایی كه تفاوت بین دو فناوری در آنچه می‌بینید خیلی خیلی كم است، معیاری برای انتخاب دوربین عكاسی محسوب نمی‌شود و پارامترهای اساسی‌تری برای انتخاب دوربین عكاسی مطرح هستند.

مزایا و معایب دو فناوری چشمی دوربین عكاسی

در نوع OVF یك آینه و منشور نور را به سمت چشمی دوربین عكاسی هدایت می‌كنند. همان چیزی را از چشمی خواهید دید كه اگر با چشم غیرمسلح باشید، خواهید دید. همچنین نسبت به انواع EVF خبری از تاخیر lag time نیست. البته آن‌ها نتیجه نهایی را نمایش نمی‌دهند؛ به عنوان مثال اگر تنظیمات اتوماتیك را روی دوربین عكاسی فعال كرده باشید، نتیجه نهایی كه ثبت خواهد شد قدری متفاوت است.

در EVF شما به جهان از طریق سنسور دوربین نگاه می‌كنید. نتیجه نهایی بسیار نزدیك به همان چیزی است كه در ویوفایندر مشاهده می‌كنید. همچنین یك EVF می‌تواند به شما اطلاعات بیش‌تری نظیر هیستوگرام را نمایش دهد و شاید برخی حرفه‌ای‌های امروزی به همین خاطر به جای DSLR سراغ Mirrorless بروند.

انواع EVF ارزان‌قیمت ممكن است در فوكوس روی سوژه‌های متحرك بد عمل كنند. همچنین به خاطر نرخ تازه‌سازی refresh rate با یك تاخیر lag time زمانی بسیار جزیی مواجه هستیم.

3) دوربین کامپکت
نوعی دوربین کوچک و جمع‌وجور است که لنز آن جدا نمی‌شود و نمایاب TTL نیز ندارد.اگر دوست دارید کار عکاسی خود را با یک دوربین کوچک شروع کنید دوربین کامپکت می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.قیمت دوربین عکاسی کامپکت نسبت به سایر مدل ها ارزان تر است.

دوربین عكاسی كامپكت یا جمع و جور را می‌توان مناسب افرادی دانست كه می‌خواهند یك لنز بهتر از گوشی موبایل داشته باشند، دوربین عكاسی سبك و كار كردن با آن راحت‌تر از انواع حرفه‌ای باشد. برخی نیز ترجیح می‌دهند دستگاهی را دست بگیرند كه واقعاً یك دوربین عكاسی است و از موبایلگرافی چندان خوششان نمی‌آید.

به همین خاطر گاهی این دوربین عكاسی را مختص خانواده‌ها می‌دانند. هرچند كه شاید دوران آن‌ها به سر رسیده باشد، اما با این حال همچنان علاقه‌مندان به خود را دارد. در چنین دوربین‌هایی امكان تعویض لنز وجود ندارد. برای چه كسانی مناسب است؟

دوربین عكاسی خانوادگی با دانش محدود عكاسی
دوربین سفری
كارآموزان عكاسی با بودجه محدود
مشتاقان به دنیای عكاسی
4) دوربین چاپ سریع
دوربین چاپ سریع همان طور که از نام آن مشخص است این قابلیت را دارد که بلافاصله بعد از عکس برداری عکس شما را چاپ کند.این مدل دوربین برای افرادی مناسب است که دوست دارند عکس خود را چاپ کرده بر روی کاغذ داشته باشند.

5) دوربین ورزشی
دوربین ورزشی یا دوربین گوپرو به دوربینی گفته می شود که استفاده اصلی آن تصویر برداری از ورزش های مختلف باشد ، حال با در نظر گرفتن اینکه حرکت کردن (حالا چه با سرعت بالا چه با سرعت بسیار کم ) پایه تمامی ورزش ها می باشد ، از این رو به دوربین هایی که برای فیلمبرداری در حرکت طراحی شده اند دوربین ورزشی میگویند .

ویژگی‌های اساسی دوربین عكاسی چیست؟

در این بخش به چند ویژگی اساسی در دوربین عكاسی خواهیم پرداخت. هدف ما از عكاسی مشخص می‌كند كه چه مشخصاتی از دوربین انتظار داریم. در ادامه با ما همراه باشید.

نوع و اندازه سنسور

سنسورها انواع مختلفی دارند كه محبوب‌ترین آن‌ها كراپ APS-C و فول‌فریم Full Frame است. خیلی از تازه‌كاران دنیای عكاسی ترجیح می‌دهند كه یك سنسور فول فریم انتخاب كنند. هرچند از نظر كیفی چندان تفاوتی بین این دو نیست اما در شرایط نور كم گفته می‌شود كه سنسور فول‌فریم بهتر عمل می‌كند.

این اندازه یادآور فیلم نگاتیو 35 میلی‌متری است. در كنار آن سنسور كراپ APS-C اندازه‌ای متفاوت دارد كه عموما حول و حوش 22 در 15 میلی‌متر است.

عدد مگاپیكسل در دوربین عكاسی دیجیتال

این عدد رزولوشن عكسی كه ثبت می‌كنیم را مشخص می‌كند. هرچه دوربین عكاسی مگاپیكسل بیش‌تری داشته باشد، رزولوشن آن بالاتر خواهد رفت. این به معنی كیفیت بالاتر نیست. عدد مگاپیكسل بالاتر برای چاپ‌های بزرگ‌تر كاربرد دارند. شما می‌توانید با یك دوربین 12 مگاپیكسلی روی یك بوم 152 در 102 سانتی‌متری با كیفیت بسیار خوب چاپ كنید.

پس اگر قصد ندارید روی بوم‌های بزرگ چاپ كنید یك دوربین APS-C با مگاپیكسل در محدوده معمول نیازهای شما را به خوبی پاسخ خواهد داد.

دیگر مشخصات اساسی مهم در دوربین عكاسی
محدوده ایزو (كنترل میزان حساسیتِ سنسور دوربین به نور)
فناوری فوكوس اتوماتیك
سرعت شاتر خصوصا برای سبك‌های عكاسی از سوژه‌های متحرك
قابلیت فیلمبرداری
لرزشگیر عكس و فیلمبرداری
ارگونومی در كنار اندازه و وزن
قابلیت اتصال به وای‌فای Wi-Fi
كیفیت عكس دوربین عکاسی را چه پارامترهایی تعیین می‌كنند؟
اگر بخواهیم به طور خلاصه عوامل تعیین كننده در كیفیت عكس دوربین اشاره كنیم باید به 7 اصل توجه كنیم:

عكاس: شاید جالب باشد كه مهم‌ترین اصل خود عكاس است!
شدت و كیفیت نور
سوژه
لنز دوربین عكاسی
محدوده داینامیكی Dynamic Range دوربین عكاسی
اندازه سنسور
رزولوشن چند مگاپیكسلی است؟
شما به عنوان یك عكاس چه پارامترِ تعیین كننده‌ای را در این لیست می‌گنجانید؟ خب تجهیزات جانبی هم حرف مهمی برای گفتن دارند. در ادامه با این تجهیزات اندكی آشنا خواهیم شد.

در کنار دوربین عكاسی چه تجهیزاتی ممکن است نیاز باشد؟
در كنار دوربین عكاسی بسته به كاری كه قصد انجام آن دارید تجهیزات متعددی ضرورت خواهند داشت. اولین مورد احتمالاً لنز دوربین است كه می‌تواند بسته به هدف شما تهیه شود. شاید دومین مورد یك سه‌پایه و یا مونوپاد مناسب برای دوربین عكاسی است. تجهیزات جانبی دیگری كه می‌توانیم به آن‌ها اشار كنیم عبارتند از:

حافظه جانبی برای ذخیره و انتقال فایل‌های عكاسی دیجیتال
تجهیزات نورپردازی و رینگ لایت‌ها
شكل دهنده‌های نور
پرده‌های كروماكی برای آتلیه و استودیو عكاسی
فیلتر لنز
كیف تجهیزات
باتری‌های اضافی و لوازم سفر عكاسی
میكروفون برای تولیدكنندگان محتوا
پرینترها برای چاپ عكس
قلم نوری برای ادیتورهای عكس
در بازار ایران کدام دوربین عكاسی را بخریم؟
در بازار ایران كاربران عمدتا به دنبال چهار كمپانی كانن Canon، نیكون Nikon، سونی Sony و فوجی‌فیلم FujiFilm هستند. اما علاوه بر این‌ها كمپانی‌های معتبر دیگری نیز با قدرت كارهای به روزی ارائه می‌دهند. برندهایی همچون پاناسونیك، الیمپوس Olympus و لایکا Lecia كه اعتماد كاربران را جلب كرده‌اند.

قیمت دوربین عكاسی

قیمت دوربین عكاسی بر اساس تمام فاكتورهایی كه ذكر كردیم تعیین می‌شود و محدوده وسیعی را در بر خواهد گرفت. افراد می‌توانند مطابق با نیاز و بودجه خود اقدام به تهیه دوربین عكاسی دیجیتال كنند. برای محدودترین بودجه‌ها هم قطعاً انتخاب‌های مناسبی وجود دارد تا بتوانند پا در این دنیای تصویر و نور بگذارند.

بهترین دوربین چه دوربینی هست ؟

بهترین دوربین ، دوربینی است که بتواند تمام نیاز های شما را بر اساس سبک عکاسی مورد نظرتان برطرف کند.خیلی از افراد فکر می کنند قیمت دوربین عکاسی مهم ترین معیار برای خرید می باشد ولی بهتر است این نکته را در نظر بگیرید که برای خرید دوربین عکاسی ابتدا باید نیاز های کامل خود را مشخص کنید و بعد با توجه به نیاز های خود و سبک عکاسی مورد نظر خود دوربین مناسب خود را بگیرید.

ما در مجموعه دیدنگار علاوه بر فرصت خرید اقساطی، دوربین دیجیتال كاركرده نیز در اختیار علاقه‌مندان به این دنیای جذاب قرار می‌دهیم. تلاش مجموعه علاوه بر رشد خود، رضایت كامل شما عزیزان است. در صورت هرگونه ابهام یا پرسش با مشاورین تخصصی ما در تماس باشید.

پرطرفدار ترین دوربین های عکاسی

دوربین عکاسی کانن Canon 90D 18-135 IS USM

دوربین عکاسی کانن Canon 850D 18-55 IS STM

دوربین عکاسی کانن Canon 2000D 18-55 DC III

دوربین عکاسی کانن Canon M50 Mark II با لنز 45-15 IS USM (مشکی)

دوربین عکاسی کانن Canon M50 Mark II با لنز EF-M 18-150mm

دوربین گوپرو هیرو GoPro HERO10

سوالات متداول برای خرید دوربین عکاسی

1.دوربین چیست؟

دوربین عکاسی دستگاهی برای ثبت تصاویر و خاطرات شما است.

2.انواع دوربین های عکاسی کدام هستند؟

دوربین های دی اس ال آر(Dslr) دوربین های میرولس(Mirrorless) دوربین های کامپکت (compact camera) دوربین اکشن دوربین360درجه دوربین های چاپ سریع دوربین موبایل

3.دوربین دی اس ال آر (DSLR) چییست؟

DSLRمخفف ( Digital Single Lens Reflex) می باشد که به معنای ( دوربین دیجیتال تک لنزی بازتابی ) است.

4.دوربین بدون آینه (mirrorless) چیست؟

دوربین های بدون آینه گروهی از دوربین های دیجیتال هستند اما برخلاف دسته SLR فاقد آینه و نمایاب نوری (اپتیکال) می باشند.

5.دوربین کامپکت (compact) چیست؟

دوربین هایی ساده و خانگی که لنز های آنها قابل تعویض نیستند.

6.کیت(kit) چیست؟

بدنه دوربین همراه با لنز که داخل جعبه به فروش می رسد.

7.بادی(body) چیست؟

بدنه دوربین که فاقد لنز هست .

8.برای شروع عکاسی حرفه ای چه نوع دوربینی بخرم؟

برای شروع عکاسی دوربین های DSLR همراه با لنز کیت پیشنهاد می شود.

9.برای رشته عکاسی چه نوع دوربینی بخرم؟

برای رشته های هنری و عکاسی دوربین های DSLR همراه با لنز های کیت استفاده کنید. مثل:77D CANON/800D CANON/D5600 NIKON/

10.برای آتلیه چه نوع دوربین DSLR بخرم؟

برای آتلیه و استودیو های شخصی دوربین های DSLR مثل 80D CANON/90D CANON/D7500 NIKON و … پیشنهاد می شود.

11.برای مراسم های خانگی و سفرها چه نوع دوربینی بخرم؟

دوربین های کامپکت و ساده دوربین های مناسبی برای مرام های خانگی و سفر ها هستند.قیمت دوربین عکاسی های خانگی معمولا نسبت به سایر دوربین ها کمتر هست.

12.تفاوت دوربین های عکاسی با دوربین های تلفن همراه چیست؟

مهمترین تفاوت در دوربین های عکاسی و دوربین های تلفن همراه اندازه سنسور ها آنهاهستند.سنسور های دوربین های دیجیتال چند برابر بزرگ تر از سنسور های دوربین های تلفن همراه هستند.که باعث می شود کیفیت متفاوتی داشته باشند.

13.سنسوردوربین چیست؟

سنسور قطعه ای است که تمام نور ورودی محیط رو از طریق لنز ثبت می کند و تصویر را به صورت دیجیتالی ثبت می کند.

14.تقاوت سنسور های فول فریم و کراپ چیست؟

سنسورهای فول فریم دارای ابعاد فیلم‌های ۳۵ میلی‌متری هستند اما سنسور های کراپ در ابعاد کوچک‌تری هستند.

15.هنگام خرید دوربین به چه مواردی باید توجه کنم؟

برند دوربین/نوع دوربین/وزن دوربین/اندازه دوربین/انداز سنسور/صفحه نمایش/پیکسل/باطری/منو

16.دوربین گران قیمت بخرم یا لنز های متفاوتی بخرم؟

ارتقای دوربین می تواند امکانات بیشتری را نظیر فوکوس اتوماتیک بهتر ، کیفیت بالاتر و.. را برای شما به ارمغان بیاورد.آیا تمام این امکانات به کار شما می آید؟ در واقع در صورتی که در امر عکاسی تازه کار باشید مطمئن باشید که بسیاری از امکانات یک دوربین پیشرفته به کار شما نخواهد آمد و در این حالت ارتقای لنز دوربین عکاسی به جای ارتقای بدنه گزینه مناسبی می تواند باشد.

17.آیا دوربین دست دوم بخرم؟

پیشنهاد اکثر کارشناس های دوربین این است که یک دوربین دست دوم بسیار سالم سطح بالا،بهتر از یک دوربین نو سطح پایین است.

18.هنگام خرید دوربین دست دوم به چه نکاتی باید توجه کنم؟

اولین نکته هنگام خرید دوربین عکاسی کارکرده برسی تعداد شات دوربین و سنسور آن است.

19.آیابدون لنز هم می توانم عکاسی کنم؟

خیر،حتما نیاز به یک لنز دارید.

20.آیا دوربین ها حافظه داخلی دارند؟

خیر،هیچ کدام از دوربین های دیجیتال حافظه داخلی ندارند و نیاز به یک کارت حافظه دارند.

21.دوربین گوپرو یا ورزشی چیست؟

این دوربین‌ها همان طور که از نامشان پیداست برای ثبت تصاویر در حین فعالیت‌های ورزشی طراحی شده‌اند. جثه کوچکی دارند، معمولا از یک لنز زاویه باز بهره می‌برند، در برابر ضربه و نفوذ آب مقاوم هستند و قابلیت اتصال به جاهای مختلف را دارند.

22.دوربین 360 درجه چیست؟

دوربین‌های ۳۶۰ درجه از دو لنز فیش‌آی تشکیل شده‌اند که در دو طرف دوربین‌ قرار دارند و در مجموع تمام فضای اطراف دوربین را پوشش می‌دهند.

23.دوربین چاپ سریع چیست؟

دوربین های عامه پسند که بدون هیچ تنظیماتی شما عکاسی می کنید و بعد از ثبت تصویر فورا عکس را تحویل می گیرید.

24.دوربین های چاپ سریع چند مگا پیکسل هستند؟

دوربین های چاپ سریع فاقد پیکسل هستند.

25.آیا دوربین ها گارانتی و بیمه دارند؟

بله همه دوربین ها،به جز دوربین های ورزشی و اکشن شامل بیمه و گارانتی می شوند.

26.بیمه و گارانتی چند درصد به قیمت محصول اضافه می شود؟

برای بیمه 1.5% درصد به قیمت محصول اضافه می شود و گارانتی رایگان هست.

27.بیمه و گارانتی شامل چه مواردی می شود؟

بیمه شامل سخت افزاری های دوربین و گارانتی شامل نرم افزاری های دوربین می شود.

28.آیا می تونم خرید دوربین عکاسی به صورت اقساطی از شرکت دیدنگار داشته باشم؟

بله امکان خرید به صورت اقساطی دارید.

29.بعد از خرید دوربین چند روز بعد به دست من میرسه؟

بعد از خرید هر محصول از شرکت دیدنگار،ارسال برای تهران 24 ساعت است و برای شهرستان ها 2تا3 روز کاری هست.

30.آیا هنگام خرید به من آموزش هم میدهید؟

هنگام خرید به شما نحوه کار کردن با دوربین را آموزش می دهیم.اما می توانید برای آموزش های تخصصی در کلاس های عکاسی دیدنگار ثبت نام کنید.
طبقه بندی
اطلاعات
درباره فروشگاه بازار 20
مشاوره ، انتخاب و خرید آنلاین
بازار 20 با جمع آوری برندهای برتر ایرانی و خارجی در نظر دارد بدون جانب داری از یک برند یا محصول خاص و با توجه به شرایط مشتریان عزیز و با در نظر گرفتن موارد استفاده، بهترین مشاوره را جهت انتخاب محصول مورد نیاز در اختیار کاربران قرار دهد. همچنین این مجموعه آماده همکاری با کلیه تولید کنندگان و وارد کنندگان عزیز جهت ارتباط مستقیم با مصرف کننده و فروش محصولات بدون واسطه می باشد.

© 2024 - کلیه حقوق مادی و معنوی به فروشگاه بازار 20 تعلق دارد