دستگاه های کنترل تردد

ادامه مطلبچرا باید دستگاه حضور و غياب بخریم؟
این روزها استفاده از دستگاه کنترل تردد یا دستگاه حضور و غیاب یا همان ساعت زنی در شرکت ها، سازمان ها و مجموعه های کاری، به عنوان یکی از ابزار های مدیرتی در بهبود و ارزیابی عملکرد نیروی انسانی از اهمیت بسزایی برخوردار است. بدیهی است که خرید دستگاه حضور غیاب و استفاده از آن می تواند کمک بسزایی در جهت مدیریت عملکرد پرسنل و بهینه سازی هزینه های سازمانی داشته باشد. شاید در نگاه اول قیمت دستگاه حضور غیاب ارزان و مقرون به صرفه نباشد اما به تدریج و در طول زمان کلیه هزینه های انجام شده، جبران می شود و شاهد بهبود کیفیت کارایی نیز خواهیم بود.

معیارهای خرید دستگاه کنترل تردد مناسب چیست؟
معمولا خرید دستگاه کنترل تردد مناسب از مهمترین دغدغه های مدیران می باشد. شاید همگی به دنبال پیدا کردن یک الگوریتم مشخص برای تهیه یک دستگاه با کیفیت و مناسب می باشند. اما باید به این نکته اشاره کرد که به طور قطع نمی توان یک نسخه یکسان برای خرید دستگاه حضور غیاب مناسب برای همه مجموعه ها پیچید.

زیرا انتخاب کارآمدترین و بهترین دستگاه حضور و غیاب در هر مجموعه ای بستگی به شرایط و محیط مورد استفاده دارد. اشاره به این نکته خالی از لطف نمی باشد که این روزها شاهد استقبال استفاده از دستگاه های کنترل تردد بیومتریک از جمله دستگاه حضور غیاب تشخیص چهره و دستگاه ساعت زنی اثر انگشتی نسبت به ساعت زنی کارتی می باشیم. در ادامه شما می توانید برخی سوالات و ابهامات رایج در زمینه خرید حضور غیاب را مشاهده کنید.

آیا محل نصب، در خرید دستگاه ساعت زنی موثر می باشد؟
یکی از موارد مهمی که باید پیش از خرید دستگاه کنترل تردد به آن توجه کنید، محل نصب و استفاده از دستگاه می باشد. این مسئله بخصوص در رابطه با دستگاه های حضور غیاب بیومتریک اهمیت دارد، نور محیط در احراز هویت در ساعت زنی تشخیص چهره از مهمترین عواملی می باشد که باید به آن توجه کنید و شاید لازم باشد قبل از خرید محیط خود را برای نصب دستگاه مورد بررسی قرار دهید

دستگاه کنترل تردد متناسب با حرفه ما چیست؟
بدیهی می باشد که نمی توان یک نسخه واحد برای خرید دستگاه کنترل تردد یا همان دستگاه ساعت زنی داشت و هر کسب و کاری باید متناسب با محیط، نوع کسب و کار خود و صد البته تعداد پرسنل، دستگاه موردنظر خود را تهیه کند. به عنوان مثال در کارگاه هایی که پرسنل در طول روز کار یدی انجام می دهند و امکان آسیب رسیدن به دست و اثر انگشت آنها می باشد، استفاده از دستگاهی که احراز هویت از طریق اثر انگشتی است، توصیه نمی شود. بهترین گزینه برای چنین مشاغلی ثبت تردد با استفاده از کارت یا تشخیص چهره می باشد.

هر چند نوع فعالیت یکی از عوامل موثر در تعیین نوع دستگاه کنترل تردد می باشد، اما از دیگر عواملی که می تواند نقش تعیین کننده در انتخاب شما داشته باشد ظرفیت دستگاه و نحوه تخلیه اطلاعات دستگاه حضور و غیاب می باشد. ظرفیت دستگاه از عوامل تعیین کننده قيمت دستگاه حضور غياب نیز می باشد. پس همانطور که مشاهده می کنید قیمت و ظرفیت نیز می تواند جهت گیری شما برای خرید بهترین دستگاه حضور غیاب شما را عوض کند.
شاید در نگاه اول خرید دستگاه کنترل تردد به عنوان یک هزینه اضافه برای مجموعه شما به نظر بیاید، اما با توجه به مزیت های بیشمار استفاده از آن می توان ظرف مدت کوتاهی این هزینه را جبران نمود. در زمانی که شما با خرید دستگاه حضور غیاب و استفاده از نرم افزار کنترل تردد، مدیریت دقیق و ویژه ای بر روی تردد پرسنل خود داشته باشید، می توانید با محاسبه دقیق حقوق و دستمز مانع از هدر رفت هزینه ها شوید. به عنوان مثال پرسنل نمی توانند زمان زیادی را برای صرف ناهار یا استراحت هدر دهند و زمان آنها به درستی ثبت می شود.

آیا قیمت دستگاه حضور و غیاب ارزان دلیل بر بی کیفیت بودن دستگاه می باشد؟
همانطور که اشاره شد، ظرفیت دستگاه در ثبت رکورد های تردد از عوامل تعیین کننده قیمت دستگاه می باشد. اما باید خاطر نشان کنیم نوع الگوریتم احراز هویت نیز از عوامل تعیین کننده می باشد و در حال حاضر الگوریتم های مبنی بر ویژگی های بیومتریک از قیمت بالاتری برخوردار می باشد. هر چند داشتن ویژگی هایی از جمله اتصال clude و wifi و حتی باتری داخلی از عوامل تعیین کننده در لیست قیمت دستگاه حضور و غیاب می باشد. در حال حاضر و با شیوع کرونا ویروس، شاهد استفاده از تکنولوژی های روز دنیا در دستگاه های کنترل تردد به منظور رعایت پروتکل های بهداشتی می باشیم. به این صورت که اگر فرد از ماسک استفاده نکرده باشد یا درجه حرارت بدن وی از حد نرمال بالا باشد اجازه تردد به فرد داده نمی شود.

هر چند که باید به این نکته توجه داشته باشید که یکی از دیگر عواملی که باید در انتخاب سیستم کنترل تردد به آن توجه کنید، قیمت می باشد که عوامل مختلفی می تواند در تعیین قیمت دستگاه حضور و غیاب موثر باشد. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقاله راهنمای خرید دستگاه حضور و غیاب مطالعه نمائید.

پاسخ به سوالات فوق می تواند به شما کمک کند براحتی و با کمترین دردسر دستگاه حضور و غیاب متناسب با محیط کاری خود را انتخاب کنید و از مزیت های استفاده از سیستم کنترل تردد در مجموعه کاری خود بهرمند شوید.

بهترین دستگاه حضور و غیاب کدام است؟
به طور قطع نمی توان عنوان کرد، بهترین دستگاه حضور و غیاب کدام است. زیرا دستگاه ها با توجه به قالبیت هایی که دارند می توانند در نوع خود بهترین باشند. حال اینکه یک سیستم قدرتمند احراز هویت چهره برای یک محیط کاری که فضای مناسبی برای نصب دستگاه ندارد، به هیچ عنوان بهترین گزینه نمی باشد یا بالعکس یک سیستم اثر انگشتی برای محیط کارگاهی مناسب نخواهد بود. بنابراین می توان گفت بهترین دستگاه حضور و غیاب انتخاب دستگاهی می باشد که با توجه به معیارهایی که در ابتدای این مطلب گفته شد از جمله متناسب با کسب و کار بودن، محیط نصب و… انتخاب شده باشد. در غیر اینصورت می تواند بهترین دستگاه کنترل تردد برای شما کارایی لازم را نداشته باشد.

قیمت دستگاه حضور و غیاب

دستگاه حضور و غیاب را عموما بر اساس امکاناتی که در آنها وجود دارد قیمت گذاری می کنند از جمله سنسور هایی که در آن دیده شده است برای مثال سنسور اثر انگشت، سنسور کارت، سنسور چهره و ... که قدرت هریک از این سنسور ها نیز در قیمت دستگاه حضور و غیاب بی تاثیر نیست برای مثال سنسور اثر انگشت می تواند بصورت حرارتی باشد که این می تواند در فصول سرد سال در هنگام ورود و خروج برای پرسنل مشکل ایجاد نماید

طبقه بندی
اطلاعات
درباره فروشگاه بازار 20
مشاوره ، انتخاب و خرید آنلاین
بازار 20 با جمع آوری برندهای برتر ایرانی و خارجی در نظر دارد بدون جانب داری از یک برند یا محصول خاص و با توجه به شرایط مشتریان عزیز و با در نظر گرفتن موارد استفاده، بهترین مشاوره را جهت انتخاب محصول مورد نیاز در اختیار کاربران قرار دهد. همچنین این مجموعه آماده همکاری با کلیه تولید کنندگان و وارد کنندگان عزیز جهت ارتباط مستقیم با مصرف کننده و فروش محصولات بدون واسطه می باشد.

© 2024 - کلیه حقوق مادی و معنوی به فروشگاه بازار 20 تعلق دارد