دکوراسیون داخلی و نازک کاری

قیمت و خرید انواع دکوراسیون داخلی و نازک کاری و .........
ادامه مطلبمصالح نازک‌کاری می‌توانند بخشی جدایی‌ناپذیر از طراحی دکوراسیون داخلی باشند که فضای داخلی را تعریف می‌کنند یا می‌توانند به عنوان پوشش یا لایه‌ای اضافی به کف‌ها و سقف‌ها و دیوارهای اتاق اضافه گردند. در هر صورت،میبایست با توجه به زمینۀ معماری برگزیده شوند. مصالح نازک‌کاری و بهمراه اسباب و اثاثیه، نقشی بسزا در ایجاد جوی خوشایند در فضای داخلی بازی مینمایند.در تعیین مصالح نازک‌کاری باید به عامل‌های اقتصادی و زیبایی‌شناختی و کاربردی توجه نمود. در اینجا به انواع نازک کاری در طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی میپردازیم.

کف‌پوش

آخرین لایۀ سازۀ کف می باشد. از آنجا که کف‌بندی در معرض سایش مستقیم است و بیشتر فضای سطح اتاق را می‌نمایاند، باید به هنگام انتخاب آن هر دو معیار زیبایی شناختی و کاربردی را در ذهن داشت.

نکاتی در مورد انتخاب کفپوش

پایایی،بیشترین اهمیت رادارد زیرا ساییدگی و استفاده ازمصالح کف‌پوش باید در برابر گام‌هایمان و همچنین جابجایی گاه و بیگاه مبلمان و تجهیزات نیز پایداری داشته باشد، مصالح کف‌پوش باید در برابر سایش فیزیکی و فرورفتگی و خراشیدگی مقاوم باشد.

آسایش با پایایی کف‌پوشی در ارتباط مستقیم می باشد، که می‌توان با آن کف‌پوش را در شرایطی خوب نگه‌داشت. برای پایایی و همچنین آسانی نگهداشت، مصالح کف‌بندی باید در برابر کثیفی، رطوبت و چربی و لکه‌ها بویژه در نواحی پر رفت و آمد- مقاوم باشد.

راهبردهای گوناگونی برای پنهان‌سازی کثیفی‌هایی که معمولاً بر روی کف جمع می‌گردد. وجود دارد. استفاده از ترکیب رنگ‌های خنثی میان ارزش یکی از آن‌هاست. شیوۀ دیگر نیز استفاده از الگویی است، که هرگونه نشان سطحی و کثیفی را پنهان سازد. استفاده از مصالحی که بافت و رنگ طبیعی‌اش دلربا و نسبت به هرگونه کثیفی روی کف چشمگیرتر است.

آسودگی پا با درجۀ کشسانی مصالح‌ کف‌بندی، و در درجۀ کمتر، با گرمایش آن مرتبط است.

گرمای کف می‌تواند واقعی با ظاهری باشد. مصالح کف‌بندی ممکن می باشد با گرمای تابنده گرم شود و بواسطۀ توده گرمایی یا عایق‌بندی کف گرم باقی بماند. کف‌بندی ممکن است گرم بنظر برسد بشرط آنکه بافتی نرم، ارزشی نیمه تیره یا فامی گرم داشته باشد. البته، در اقلیم‌های گرم، سطح سرد کف از سطح گرم راحت‌تر خواهد بود.

در نواحی مستعد خیسی، خرمندانه می باشد که در استفاده ازمصالح کف‌بندی لیز و سخت پرهیز گردد.

سطوح سخت کف، صدای هوا، برد ناشی از درون اتاق رابازتابانده، اثر سر و صدایی را که بواسطۀ پاسایش یا حرکت تجهیزات بوجود آمده است تقویت می‌سازند. کف‌بندی کشسان می‌تواند بخشی از این صدای ضربه را نیز بگیرد. مصالح کف‌بندی متخلخل و نرم و مخملی صدای ضربه را می‌کاهند و به خفه‌سازی صدای هوا  بردی که به سطوح‌شان می‌رسد، کمک می‌کنند.

نقش بافت، الگو و رنگ کفسازی در فضا

کف، گرچه بطور کلی سطحی کاربردی و پس‌زمینه‌ای دیداری برای فضای داخلی محسوب می‌گردد اما بواسطه بافت و الگو رنگش می‌تواند نقشی فعال در تعیین شخصیت فضا بازی کند.

کفی روشن،رنگ، سطح نور درون اتاق را بالا می‌برد اما کفی تیره، بیشتر نور وارده بر سطحش را جذب خواهد نمود. رنگی روشن و گرم، تاثیری برجسته بر کف دارد اما کفی تیره و گرم احساس امنیت را نیز منتقل می‌سازد. رنگی روشن و سرد، حس جادار بودن را القاء می‌کند، و بر همواری کف صیقلی تاکید می‌ورزد. رنگی تیره و سرد به صفحۀ کف، عمق و وزن می‌بخشد.

کف، برخلاف سطوح سقف و دیوار اتاق، ویژگی‌های بساوایی‌اش ،بافت و تراکم، را بهنگام گذر از سطح آن مستقیماً به ما منتقل می‌کند.

بافت فیزیکی مصالح کف‌بندی و چگونگی قرارگیری‌اش با الگوی دیداری بستگی مستقیم دارد. همین بافت دیداری است که ماهیت مصالح کف‌بندی و شخصیت فضا را به ما نیز منتقل می‌سازد.

با اینکه کفی بی‌الگو و خنثی می‌تواند به‌عنوان پس‌‌زمینه‌ای ساده برای مبلمان و ساکنین اتاق عمل کند اما می‌تواند بواسطه استفاده از الگو، به عنصری برجسته در فضای داخلی بدل گردد. الگو را می‌توان در تعریف عرصه‌های، مسیرهای پیشنهادی حرکت به کار بست.

ادراک ما از الگوی کف‌بندی از قوانین دورنما تاثیر می‌گیرد. بنابراین الگویی خرد، مقیاس اغلب ممکن است، بجای ترکیبی از عناصر منفرد طرح، به عنوان بافتی نرم یا رنگسایه‌ای آمیخته دیده شود.

وانگهی، هرگونه عناصرخطی پیوسته در الگوی کف‌بندی غالب خواهد بود. الگوهای راستادار نیز اغلب می‌توانند تناسب ظاهری کف، بزرگ‌نمایی یا کوچک‌‌نمایی یکی از ابعادش،  را تحت تاثیر قرار دهند.

انواع کف پوش

کف‌پوشها معمولاً به دو گروه کفپوش سخت و کفپوش نرم تقسیم می‌شوند:

کفپوش سخت

مانندکف‌پوش چوب، سنگ وکاشی و مواد کشسان و پوشش نرم کف که بیشتر از فرش و قالیچه متشکل می باشد. در میان پوشش‌های سخت کف،کف‌پوش چوبی بخاطر گرما،سیمای طبیعی و آمیزۀگیرایی از آسودگی و کشسانی و پایایی مورد تحسین می باشد. همچنین نگهداری آن تحت شرایط استفادۀ معمولی کمابیش آسان است و چنانچه خسارت ببیند، می‌توان جایگزین یا بازپرداختش نمود.

کف پوش چوبی

گونه‌های پایا و الیاف سخت‌چوب‌ها (بلوط قرمز و سفید،افرا، فان، راش، گردوی آمریکایی). نرم‌چوب‌ها (کاج زرد و صنوبر داگلاس و سیاه کاج غربی و شوکران (سرو امریکایی) و دیگر درختان) برای کفپوش چوبی استفاده میگردند. در میان این‌ها بلوط کاج زرد و صنوبرداگلاس از معمول‌ترین‌ها می باشند. بهترین رد‌ه‌ها و صات و ممتاز هستند و ناهنجاری‌هایی چون گره، رگه، ترک و تارگسیختگی را کمینه یا مانع خواهند ساخت.

نقش بافت، الگو و رنگ کفسازی در فضا

کف، گرچه بطور کلی سطحی کاربردی و پس‌زمینه‌ای دیداری برای فضای داخلی محسوب می‌گردد اما بواسطه بافت و الگو رنگش می‌تواند نقشی فعال در تعیین شخصیت فضا بازی کند.

کفی روشن،رنگ، سطح نور درون اتاق را بالا می‌برد اما کفی تیره، بیشتر نور وارده بر سطحش را جذب خواهد کرد. رنگی روشن و گرم، تاثیری برجسته بر کف دارد اما کفی تیره و گرم احساس امنیت را نیز منتقل می‌سازد. رنگی روشن و سرد، حس جادار بودن را القاء می‌کند، و بر همواری کف صیقلی تاکید می‌ورزد. رنگی تیره و سرد به صفحۀ کف، عمق و وزن می‌بخشد.

کف، برخلاف سطوح سقف و دیوار اتاق، ویژگی‌های بساوایی‌اش ، بافت و تراکم ، را بهنگام گذر از سطح آن مستقیماً به ما منتقل مینماید.

بافت فیزیکی مصالح کف‌بندی و چگونگی قرارگیری‌اش با الگوی دیداری بستگی مستقیم نیز دارد. همین بافت دیداری است که ماهیت مصالح کف‌بندی و شخصیت فضا را به ما منتقل می‌سازد.

با اینکه کفی بی‌الگو و خنثی می‌تواند به‌عنوان پس‌‌زمینه‌ای ساده برای مبلمان و ساکنین اتاق عمل کند اما می‌تواند بواسطه استفاده از الگو، به عنصری برجسته در فضای داخلی بدل گردد. الگو را می‌توان در تعریف عرصه‌های، مسیرهای پیشنهادی حرکت به کار بست.

ادراک ما از الگوی کف‌بندی از قوانین دورنما تاثیر می‌گیرد. بنابراین الگویی خرد، مقیاس اغلب ممکن می باشد، بجای ترکیبی از عناصر منفرد طرح، به عنوان بافتی نرم یا رنگسایه‌ای آمیخته دیده گردد.

بازار 20  تمامی محصولات خود را از برند های معتبر و با کیفیت عالی دریافت می نماید و خدمت شما عزیزان ارائه می دهد. و برای شما مشتریان عزیز ارسال می شود.

 

 

طبقه بندی
اطلاعات
درباره فروشگاه بازار 20
مشاوره ، انتخاب و خرید آنلاین
بازار 20 با جمع آوری برندهای برتر ایرانی و خارجی در نظر دارد بدون جانب داری از یک برند یا محصول خاص و با توجه به شرایط مشتریان عزیز و با در نظر گرفتن موارد استفاده، بهترین مشاوره را جهت انتخاب محصول مورد نیاز در اختیار کاربران قرار دهد. همچنین این مجموعه آماده همکاری با کلیه تولید کنندگان و وارد کنندگان عزیز جهت ارتباط مستقیم با مصرف کننده و فروش محصولات بدون واسطه می باشد.

© 2024 - کلیه حقوق مادی و معنوی به فروشگاه بازار 20 تعلق دارد