ماینینگ

قیمت و خرید ماینینگ و .........
ادامه مطلبماینینگ چگونه عمل می‌کند؟

سه راه اصلی برای به دست آوردن بیت‌کوین و دیگر رمز ارزها وجود دارد. شما می‌توانید آنها را از یک صرافی آنلاین در خارج کشور مانند بایننس و صرافی‌های واسط در داخل کشور خریداری نمائید یا به عنوان پرداخت برای کالا یا خدمات دریافت کنید، یا به طور مجازی آن‌ها را استخراج کنید. این سومین دسته‌ای می باشد که ما در اینجا با استفاده از بیت‌کوین به عنوان مثال توضیح می‌دهیم.

ممکن است به این فکر کنید که خودتان استخراج بیت‌کوین را انجام دهید. یک دهه پیش، هر شخصی با یک کامپیوتر خانگی خوب نیز می‌توانست این کار را انجام دهد.

اما از آنجا که بلاکچین رشد نموده‌ است، قدرت محاسباتی مورد نیاز برای حفظ آن افزایش‌ یافته است. (‌تا حد زیادی: در اکتبر ۲۰۱۹، ۱۲ تریلیون بار قدرت استخراج بیشتری نسبت به زمانی که اولین بلوک‌‌های بیت‌کوین در ژانویه ۲۰۰۹ استخراج شدند نیز نیاز به محاسبه داشت.)‌

در نتیجه، استخراج آماتور بیت‌کوین، این روزها برای افراد علاقمند چندان سودآور نیست. تقریبا تمامی ماینینگ‌ها نیز در حال حاضر توسط شرکت‌‌ها یا گروه‌های خاصی از افراد انجام می‌شود که منابع خود را به هم متصل می‌کنند. اما هنوز هم خوب است بدانید که این عمل (ماینینگ) چگونه انجام می‌گردد.

کامپیوترهای تخصصی محاسبات مورد نیاز برای تایید و ثبت هر معامله بیت‌کوین جدید را انجام می‌دهند و اطمینان حاصل می‌نمایند که بلاکچین امن باشد. تصدیق بلاکچین نیازمند مقدار زیادی قدرت محاسباتی می باشد که به صورت داوطلبانه توسط ماینرها انجام میگردد.

استخراج بیت‌کوین بسیار شبیه به اداره یک مرکز داده بزرگ می باشد. شرکت‌ها سخت‌افزار ماینینگ را خریداری می‌کنند و برای برق مورد نیاز برای ادامه کار آن پول پرداخت می‌کنند (‌و آن را خنک می‌نمایند)‌. برای اینکه این کار سود آور باشد، ارزش سکه‌‌های به‌دست ‌آمده، باید بیشتر از هزینه استخراج آن سکه‌ها نیز باشد.

 

چه چیزی به ماینرها انگیزه می‌دهد؟ این شبکه یک لاتاری در اختیار دارد. هر کامپیوتری که روی شبکه کار می‌کند اولین چیزی است که یک عدد هگزا دسیمال ۶۴ رقمی را نیز حدس می‌زند که با نام (هش) شناخته می‌گردد. هر اندازه که یک کامپیوتر سریع‌‌تر ‌بتواند حدس بزند، احتمال اینکه ماینر پاداش را دریافت کند، بیشتر می باشد.

برنده، دفتر کل بلاک چین را با تمام تراکنش‌های تایید شده جدید به روز رسانی می‌کند در نتیجه یک (بلوک) تایید شده جدید اضافه می‌کند که شامل تمام آن تراکنش‌ها به زنجیره می باشد و به مقدار از پیش تعیین‌ شده، بیت‌کوین تایید شده جدید اعطا می‌گردد. (‌به طور متوسط، این امر هر ده دقیقه یکبار اتفاق می‌افتد.)‌

تا اواخر سال ۲۰۲۰، پاداش آن ۶.۲۵ بیت‌کوین بود اما در سال ۲۰۲۴ و هر چهار سال پس از آن نیز به نصف کاهش خواهد یافت. در واقع، با افزایش دشواری استخراج و پاداش همچنان کاهش خواهد یافت تا زمانی که دیگر بیت‌کوینی برای استخراج باقی نماند.

تنها ۲۱ میلیون بیت‌کوین وجود دارد. بلوک نهایی باید به صورت نظری در سال ۲۱۴۰ استخراج گردد. از آن نقطه به بعد، ماینرها دیگر به بیت‌کوین تازه صادر شده است، به عنوان پاداش تکیه نخواهند کرد، بلکه در عوض به هزینه‌هایی که برای انجام معاملات مطالبه می‌کنند، تکیه خواهند نمود.

چرا ماینینگ مهم است؟

فراتر از انتشار سکه‌های جدید در گردش، استخراج پول در مرکز امنیت بیت‌کوین (‌و بسیاری دیگر از رمز ارزها)‌ قرار دارد. این امر بلاک چین را تایید و تضمین می‌کند، که به ارزهای رمزنگاری شده نیز اجازه می‌دهد تا به عنوان یک شبکه غیرمتمرکز نظیر به نظیر بدون نیاز به نظارت از شخص ثالث عمل کنند. و این انگیزه را برای ماینرها ایجاد می‌کند که به قدرت محاسباتی خود در شبکه کمک کنند.

ماینینگ چیست ؟

عملکرد بیشتر ارزهای دیجیتال مشابه یک شبکه همتا به همتاست و تراکنش‌های این شبکه‌ها بدون نیاز به واسطه ها انجام می‌گردند. این بدان معنا می باشد که ما برای انجام تراکنش‌ها دیگر به نهاد‌های متمرکز مانند: بانک‌ها یا موسسات نیاز نداریم.

با این وجود شاید برای شما این سوال نیز ایجاد شود که امنیت این شبکه‌ها چگونه تامین میگردد. در واقع ماینرها یا استخراج‌کنندگان این وظیفه را به عهده دارند.

تراکنش‌ها در شبکه‌های ارز دیجیتال می‌توانند شامل انتقال سکه‌ بین افراد مختلف و ایجاد قراردادهای هوشمند و انواع مختلف دیگری باشند. تراکنش‌ها پس از اعتبارسنجی توسط مشارکت‌کنندگان شبکه که نود (node) خوانده می‌شوند، برای پردازش و ثبت شدن در بلاک چین باید پردازش شوند.

از آنجا که هیچ نهاد مرکزی نیز وجود ندارد که بتواند فرایند پردازش تمامی تراکنش‌ها را به تنهایی و با ضریب اطمینان بسیار بالا انجام دهد، استخراج‌کنندگان کامیپوترها و دستگاه‌های محاسباتی مخصوص خود را در اختیار شبکه قرار می‌دهند تا به انجام این فرایند نیز کمک کنند.

زمانی که فرایند پردازش یک بلاک داده تمام شده و آن بلاک به اصطلاح استخراج می‌گردد، ماینری که موفق به پردازش بلاک شده پاداشی از شبکه تحت عنوان پاداش بلاک (Block Reward) و همچنین کارمزدهای مربوط به تراکنش‌های بلاک را از آن خود می‌کند.

نحوه کار کردن ارزهای دیجیتالی که شبکه‌ آن‌ها مبتنی بر استخراج است که به اصطلاح به آن نیز اثبات کار می‌گوییم، ایجاد انگیزه اقتصادی کافی برای ماینرهاست تا بتوانند در فرآیند مورد نظر سهم خود را از تایید تراکنش‌ها دریافت کنند.

هدف اصلی تایید تراکنش‌هایی می باشد که باید در دفتر کل توزیع شده‌ای که بلاک چین نام دارد، ثبت شوند. انجام این کار شما را به بخش مهمی از شبکه نیز تبدیل می‌کند. پاداش ماینرها به صورت سکه‌های دیجیتال برای کمکی که به شبکه‌ کرده‌اند و انرژی که دستگاه محاسباتی آن‌ها صرف کرده است، در نظر گرفته می‌شود.

نکته مثبت استخراج کردن این است که تا زمانی که شما سخت‌افزار محاسباتی قدرتمند و متصل به اینترنت داشته باشید، می‌توان در هر زمان و مکانی استخراج را انجام داد.

استخراج ارز دیجیتال را می‌توان با استخراج طلا نیز مقایسه کرد؛ به این صورت که ارزهای دیجیتال در طراحی قوانین و مقررات شبکه (که پروتکل خوانده می‌شود) وجود دارند، همانند طلاهایی که در معادن وجود دارند اما هنوز قابل دسترسی نمی باشند یا که هنوز از دل خاک بیرون کشیده نشده‌اند.

بازار 20  تمامی محصولات خود را از برند های معتبر و با کیفیت عالی دریافت می نماید و خدمت شما عزیزان ارائه می دهد. و برای شما مشتریان عزیز ارسال می شود.

 

طبقه بندی
اطلاعات
درباره فروشگاه بازار 20
مشاوره ، انتخاب و خرید آنلاین
بازار 20 با جمع آوری برندهای برتر ایرانی و خارجی در نظر دارد بدون جانب داری از یک برند یا محصول خاص و با توجه به شرایط مشتریان عزیز و با در نظر گرفتن موارد استفاده، بهترین مشاوره را جهت انتخاب محصول مورد نیاز در اختیار کاربران قرار دهد. همچنین این مجموعه آماده همکاری با کلیه تولید کنندگان و وارد کنندگان عزیز جهت ارتباط مستقیم با مصرف کننده و فروش محصولات بدون واسطه می باشد.

© 2024 - کلیه حقوق مادی و معنوی به فروشگاه بازار 20 تعلق دارد