کیف و کوله

خرید کیف و کوله ؛ فرصت ورود به دنیای جادویی کیف‌ها کوچک و بزرگ نمی‌شناسد؛ هرکسی در هر سنی به انواع گوناگونی از کیف‌ها نیاز دارد. حتی نوزاد که توانایی حمل کیف ندارد، کیف وسایل او را مادر حمل می‌کند. ما برای ورزش، سفر، تفریح، کار، تجارت، تدریس، تعلیم، گشت‌وگذار در طبیعت، فعالیت‌های هنری و خرید، به انواع کیف و کوله نیاز داریم. دنیای کیف‌ها دنیایی بی‌پایان از گزینه‌های متنوع و رنگارنگ خرید، با جنس، سایز، طراحی و کاربردهای مختلف است. در این مطلب از سایت کلاه بازی با نکات راهنمای خرید کیف و کوله و ساک ورزشی آشنا می‌شویم.
ادامه مطلب



نکات خرید کیف و کوله مردانه

کیف و کوله‌پشتی از اکسسوری‌های واجب مردانه هستند که انواع مختلفی دارند. هریک از انواع کیف مردانه کاربرد متفاوتی دارد و مناسب شرایط ویژه‌ای است. علاوه بر این اهمیت دارد که در این نوع از خرید، استایل خود را نیز در نظر بگیرید. در ادامه با مهم‌ترین نکات در این زمینه آشنا می‌شویم.

خرید کیف و کوله مردانه با در نظر گرفتن استایل

با توجه به موقعیت‌های کار و زندگی مردان، سه نوع استایل کلی را می‌توان تعریف کرد که عبارتند از: استایل روزمره، استایل نیمه‌رسمی و استایل رسمی. استایل روزمره، نوعی استایل غیر رسمی و شامل همان لباس‌هایی است که در کوچه و خیابان و به هنگام فعالیت‌هایی مانند خرید روزمره می‌پوشیم. برای این استایل کیف‌های رودوشی یا مسنجر و کیف پول مناسب است.

در میهمانی‌ها و دورهمی‌های دوستانه، استایل مردانه عموما از انوع نیمه‌رسمی است و کیف‌های مسنجر، کوله‌پشتی متوسط و کوچک و گاهی نیز کیف دستی مناسب است. استایل رسمی اما همان استایل مناسب کار اداری و میهمانی‌های رسمی است. در این نوع از استایل عموما از کیف دستی چرم استفاده می‌شود.

انواع کیف و کوله مردانه بر اساس کاربرد

پارچه‌ها و متریال‌های مختلفی برای تولید کیف مردانه استفاده می‌شوند که برخی از آن‌ها عبارتند از: چرم مصنوعی طرح‌دار و ساده، جیر، چرم طبیعی، کتان، کرباس و الیاف طبیعی. اما کیف‌ها از نظر کاربرد دارای انواع مختلفی هستند که برخی از مهم‌ترین آن‌ها را با هم مرور می‌کنیم:

ساک دستی: سک دستی یا کیف دافل کیفی مناسب برای تعطیلات و گاهی رفتن به باشگاه است.
کیف دستی: کیف‌های دستی، مورد علاقه کارمندان، مدیران، معلمان و حتی دانشجویان است. این کیف‌ها جای کافی برای قراردادن کتاب، جزوه، نوشت‌افزار و مدارک مهم دارند.
کیف پستچی یا رودوشی: این کیف‌ها بسیار پرطرفدار هستند و هم برای محل کار، هم برای استایل نیمه‌رسمی و استایل روزمره استفاده می‌شوند
کیف کمری: وقتی وسایل همراه بیشتر از حجم کیف پول و کمتر از حجم کیف‌های بزرگ‌تر هستند، کیف کمری گزینه‌ای مناسب است
کیف پول: کیف پول در دو سایز کتی و جیبی طراحی می‌شود که یکی بیشتر مناسب کت و شلوار و دیگری مناسب شلوار جین است
چمدان مسافرتی: در مواقع سفر می‌توان به جای ساک دستی از چمدان‌های مسافرتی استفاده کرد که هم جای بیشتری دارند و هم از قابلیت اطمینان بیشتری برخوردار هستند
کوله پشتی: از انواع کوله‌پشتی برای مواقع سفر، طبیعت‌گردی، مسافرت‌ و پیاده‌روی‌های طولانی استفاده می‌شود.

نکات خرید کیف و کوله زنانه

کیف اکسسوری محبوب دنیای بانوان است. تنوع کیف‌های زنانه آنقدر بالا است که تقریبا برای هر شرایط و مناسبتی می‌توان یک یا چند مدل کیف پیشنهاد کرد. برخی از مهم‌ترین نکات در زمان خرید کیف و کوله زنانه عبارتند از: تناسب کیف با فرم بدن، تناسب با استایل، هماهنگی رنگ کیف با لباس، تناسب با نوع کاربرد و جنس کیف. برخی از نکات راهنمای خرید کیف و کوله زنانه را با هم مرور می‌کنیم.

خرید کیف و کوله زنانه بر اساس فرم بدن

کیف در زیبایی خانم‌ها اثر قابل توجهی دارد. یک کیف مناسب می‌تواند نقاظ ضعف را بپوشاند و در عین حال بر جذابیت فرم اندام شما بیافزاید. به‌همین دلیل همواره پیشنهاد می‌شود هماهنگی مدل کیف را با قد، سن و فرم بدن در نظر بگیرید. نکات مفید راهنما در این زمینه عبارتند از:

کیف مناسب برای زنان قد بلند و لاغر: هرچه کیف شما کوچکتر باشد، قد شما بلندتر به‌نظر می‌رسد؛ کیف‌های دوشی، دستی، مدل پستچی و کوله‌پشتی برای شما بهتر است
کیف مناسب برای زنان قد کوتاه: کیف‌های دوشی و کیف‌های کوچک و کیف‌هایی که روی آرنج قرار می‌گیرند برای این خانم‌ها مناسب هستند
کیف مناسب اندام ورزشکاری: کیف‌های گرد یا حجیم برای این اندام پیشنهاد می‌شود
کیف مناسب افرادی با شانه پهن: کیف‌های متوسط با بند بلند . کیف آرنجی مناسب است

خرید کیف و کوله زنانه بر اساس رنگ

برای خانم‌های ریزاندام کیف‌های تک رنگ و برای خانم‌های قدبلند، کیف بزرگ با رنگ روشن پیشنهاد می‌شود. خانم‌های لاغر بهتر از کیف‌هایی با طراحی شلوغ و تزئینات استفاده کنند و برای خانم‌های چاق، کیف‌هایی با خطوط باریک و اشکال مجزا پیشنهاد می‌شود.

خرید کیف و کوله زنانه بر اساس سن

دختران نوجوان معمولا وسایل مختلفی به همراه دارند؛ بنابراین پیشنهاد می‌کنیم کیف‌هایی جادار و بزرگ با رنگ‌هایی شاد انتخاب کنند. برای بانوان میانسال کیف کوچک یا متوسط با رنگ‌های خنثی برازنده است.

برای بانوان شاغل سی تا چهل سال و برای مادران در این محدوده سنی، کیف جادار پیشنهاد می‌شود؛ برای مثال، کیف‌های زنانه دستی، کیف دوشی، کیف دانشجویی و کیف زنانه کارمندی گزینه‌هایی مناسب است. همچنین کیف‌های زنانه مجلسی و کیف پاسپورتی، گزینه‌هایی هستند که برای مجالس و میهمانی در هر سن و سالی پیشنهاد می‌شود.
اگر به دهه پنجاه زندگی وارد شده‌اید، کیف‌های ظریف و سبک مانند کیف پاسپورتی، کیف اسپرت و کیف مجلسی بیشتر کاربرد دارد. در دهه شصت زندگی، دغدغه شغلی کمتر است، اما برای مسافرت می‌توانید از ساک‌‌های بزرگ، شیک و مقاوم استفاده کنید. برای دهه هفتادم هم کیف های سبک و سنتی با طرح‌های مختلف پیشنهاد می‌شود.

معرفی انواع کیف و کوله زنانه

با وجود تمامی نکاتی که درباره خرید کیف و کوله زنانه گفتیم، این خرید باید با نوع کاربرد، نیازهای روزمره، شغل و سلیقه شما هماهنگ باشد. بنابراین از نکات راهنما استفاده کنید، اما تصمیم نهایی قطعا با شما است. همچنین کیف خود را با استایل، نوع مراسمی که می‌خواهید در آن شرکت کنید، یا نوع مکان و فعالیتی که می‌خواهید داشته باشید، هماهنگ کنید. در ادامه با انواع گوناگونی از کیف‌های زنانه آشنا می‌شویم.

کیف مدل بولینگ

کیف دستی بولینگ (Bowling handbag) یک کیف متوسط است که گاهی یک بند جدا شدنی دارد تا در صورت نیاز بتوانید آن را روی شانه خود بیاندازید. این کیف‌ها ظاهری منحنی‌شکل دارند مورد استفاده قرار گیرند. این کیف یکی از کیف‌های پرطرف‌دار و راحت با ظاهری منحنی شکل و دسته‌ای برای حمل دارند.

کیف مدل توت

کیف توت (Tote Bag) ظاهری مستطیلی و دو دسته برای نگه‌داشتن دارد که می‌توانید آن را روی آرنج نگه‌ دارید. گاهی به کمک دسته‌های جداشدنی، می‌توان از آن به صورت دوشی هم استفاده کرد. کیف توت کیفی پرکابرد و پرفروش است.

کیف خرید

کیف خرید (Shopping Bag) یک کیف دستی با سایز بزرگ است و مناسب برای خرید آخر هفته یا خریدهای روزمره است. گاهی به آن کیف ساحل هم می‌گویند و برای کاربردهای مختلفی طراحی شده است و با طیف وسیعی از لباس و استایل، ست می‌شود.

کیف ساتچل

کیف دستی ساتچل (Satchel) یک کیف مستطیل شکل با سایز متوسط تا بزرگ است که یک دسته در بالا دارد. این کیف گزینه دلخواه بانوان برای مسافرت، موقعیت‌های کاری و اداری و حتی دانشگاه است. این مدل از کیف زنانه، معمولا یک بند جداشدنی برای استفاده در حالت دوشی دارد.

کیف کلاچ

کیف دستی کلاچ (Clutch) کیفی مستطیلی، بدون بند و کوچک است که از آن بیشتر در مهمانی‌های شبانه، مراسم جشن، نامزدی و عروسی استفاده می‌شود؛ یعنی در موقعیت‌هایی که فقط چیزهای بسیار ضروری و یکی دو قلم لوازم آرایشی را با خود حمل می‌کنید.

کیف دوشی یا بندی

کیف زنانه دوشی یا بندی (Shoulder Sling Bag) یکی از پرفروش‌ترین کیف‌های زنانه است که به کمک بند بلند خود روی شانه آویخته می‌شود و در کنار بدن به صورت عمودی یا ضربدری قرار می‌گیرد. کیف دوشی را می‌توانید برای موقعیت‌های گوناگون روزمره، کارهای اداری، مواقع تحصیل و در زمان دورهمی‌های دوستانه استفاده کنید.

کیف پول زنانه

کیف پول زنانه یا والت (Wallet) کیفی کوچک و مینیمال، بدون دسته و مناسب حمل پول، مدارک شناسایی و کارت‌های اعتباری است. این کیف را می‌توانید در دست بگیرید و یا توی جیب‌های بزرگ مانتو بیاندازید. والت‌ها مستطیلی، صاف و تاشو هستند و در طرحها و رنگ‌های متنوع تولید می‌شوند.

کوله‌پشتی زنانه

کوله پشتی (Backpack) دارای دو بند مجزا است که بتوانید آن را در پشت خود حمل کنید. کوله‌پشتی‌ها همچنین دسته‌ای کوتاه در بالا برای حمل با دست در کنار بدن دارند. از انواع متنوع کوله‌پشتی می‌توان در مواقع سفر، در دانشگاه یا گشت‌وگذار و مسافرت استفاده کرد.

نکات خرید کیف و کوله مدرسه

کمی پیش از بازگشایی مدارس زمان خرید انواع کیف و کوله‌پشتی‌ مناسب دختران و پسران برای روزهای مدرسه است. کیف یا کوله مدرسه باید متناسب با میزان حمل کتاب و لوازم التحریر مدرسه، جا داشته باشد. در این بخش برخی از نکات راهنمای خرید این نوع از کیف را با هم می‌خوانیم:

کوله‌پشتی‌ مدرسه را متناسب قد و قامت کودکان انتخاب کنید
سلیقه والدین مهم است اما سلیقه فرزندان خود را نیز تامین کنید
بند باریک باعث می‌شود حمل کوله‌پشتی‌ برای کودکان سخت باشد
کوله سنگین برای کودکان مناسب نیست
پهنای کوله حتما باید از عرض شانه کودک کمتر باشد

نکات خرید ساک ورزشی

یکی از انواع پرکاربرد کیف برای زنان و مردان، ساک باشگاه یا ساک ورزشی است. از این کیف برای حمل لباس‌ها، حوله و تمامی موارد مورد نیاز در باشگاه و همچنین قرار دادن لباس‌های بیرون از باشگاه در آن، در زمان ورزش استفاده می‌شود. برخی نکات راهنمای خرید این نوع از کیف را مرور می‌کنیم:

ساک‌های رودوشی ورزشی برای حمل آسان مناسب هستند
کوله‌پشتی‌ها و ساک‌های استخر بسیار جادار و مناسب ورزش شنا هستند
ساک چرمی ورزشی دوام بالایی دارد اما منافذی برای خروج رطوبت و عرق لباس‌ها ندارد
ساکی را انتخاب کنید که زیپ‌های آن، فلزی و بسیار مقاوم باشد
ساک ورزشی را متناسب با حجم وسایلی که با خود حمل می‌کنید، انتخاب کنید

خرید کیف و کوله و ساک باشگاه از کلاه بازی

کیف‌ها، کوله‌پشتی‌ها و ساک‌ها کاربردهای بسیار متنوعی دارند. این محصولات توسط برندهای گوناگون در طرح‌ها، مدل‌ها و رنگ‌های متنوع عرضه می‌شوند و برای هر سلیقه‌ای ده‌ها کیف وجود دارد. به‌همین دلیل ما در فروشگاه اینترنتی کلاه بازی مجموعه‌ای از انواع مدل‌های کیف، کوله و ساک ورزشی را برای انواع سلیقه‌ها گردآوری کرده‌ایم تا بتوانید با خیالی آسوده و در بستری ایمن بهترین انتخاب را انجام دهید و در کمترین زمان، محصول مورد نظر خود را دریافت کنید.

طبقه بندی
اطلاعات
درباره فروشگاه بازار 20
مشاوره ، انتخاب و خرید آنلاین
بازار 20 با جمع آوری برندهای برتر ایرانی و خارجی در نظر دارد بدون جانب داری از یک برند یا محصول خاص و با توجه به شرایط مشتریان عزیز و با در نظر گرفتن موارد استفاده، بهترین مشاوره را جهت انتخاب محصول مورد نیاز در اختیار کاربران قرار دهد. همچنین این مجموعه آماده همکاری با کلیه تولید کنندگان و وارد کنندگان عزیز جهت ارتباط مستقیم با مصرف کننده و فروش محصولات بدون واسطه می باشد.

© 2024 - کلیه حقوق مادی و معنوی به فروشگاه بازار 20 تعلق دارد