مصالح پودری و دانه ای

قیمت و خرید انواع مصالح پودری و دانه ای و .........
ادامه مطلبمصالح پودری و دانه ای

انواع سیمان وگچ و پودر سنگ،ماسه،شن،خاک رس،شن،پرلیت،پوکه و آهک همگی زیر مجموعه قسمت مصالح پودری و دانه ای می باشند، که جزء اصلی و کلیدی ساخت و ساز نیز به شمار می آیند زیرا در تمامی مراحل ساخت از پی ریزی تا نازک کاری مصالح پودری امثال: گچ و سیمان و پودر سنگ کاربرد های فراوانی دارند. به دلیل حذف واسطه ها توسط فروشگاه اینترنتی بازار20،با ورود به این بخش در می یابید محصولات ذکر شده با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت به فروش می رسد و بسیار ارزان تر نسبت به بازار آزاد نیز می باشد.پس با مراجعه به سایت بازار20 ضمن اطلاع از قیمت ها (قیمت سیمان و قیمت گچ و قیمت پودر سنگ،قیمت شن و ماسه،قیمت پرلیت و قیمت آهک) و صرفه جویی در زمان می توانید، مصالح پودری و دانه ای به صورت آنلاین خرید کرده است، تا در کمترین زمان ممکن در محل مورد نظر شما آن را دریافت کنید.

بتن پودري واکنشپذیر داراي مقاومت فشاري بالایی بوده است. که در سالهاي اخیر توجه زیادي را به خود جلب نموده است. این بتن، داراي مقاومت فشاري زیاد، تراکم بالا، نفوذپذیري کم و دوام زیاد و مقاومت سایشی بالایی است. که با استفاده از سیمان و مصالح پودري بسیار ریزدانه شامل: ماسه کوارتزي، میکروسیلیس، مقادیر کم نسبت آب به سیمان و فوق روانکننده تولید میشود. از آنجا که تهیه ماسه کوارتزي در کشور دشوار و هزینه بر است در اینجا براي اولین بار از ماسه آهکی (کربنات کلسیم) به جاي ماسه کوارتزي استفاده شده است. براي این منظور از دو بازه دانه بندي مختلف که شامل ماسه موجود و همچنین ماسه اي که عبوري از الک 50 مش آن حذف شده است، استفاده می شود. همچنین از مقادیر مختلف ماسه به سیمان در طرحهاي مختلف استفاده گردیده است. آزمایش انجام شده روي این نمونه ها شامل آزمایش مقاومت فشاري در سنین 1، 7، 28، 56 و 90 روزه می باشد. نتایج آزمایشها نشان میدهد که دانه بندي اصلاح شده مقاومت فشاري مناسبی دارد.

کلمات کلیدي: بتن پودري، مصالح آهکی، پودر سنگ، مقاومت فشاري، نسبت آب به سیمان.

 

 

.1 مقدمه

بتن در مفهوم وسیع به هر ماده یا ترکیبی که از یک ماده چسبنده با خاصیت سیمانی شدن تشکیل شده باشد گفته میگردد. این ماده چسبنده عموماً حاصل فعل و انفعال سیمانهاي هیدرولیکی و آب می باشد. طی نتایج بررسی هایی که در زمینه میزان مصرف بتن در سال 2001 میلادي انجام گرفت این نتیجه حاصل شد که بعد از آب، بتن پرمصرفترین ماده در دنیا می باشد. با تفکر در این آمار و نگاه کلی به صنعت ساخت و ساز، میتوان به نیاز روز افزون سازههایی با کارایی بیشتر، مقاومتر و سبکتر پی برد. مصرف زیاد این ماده به دلیل خواص منحصر به فرد آن و به خصوص قیمت تمام شده، استحکام و سهولت تولید و اجراي آن است. از اینرو همواره دانشمندان تحقیقات زیادي در مورد خواص آن و همچنین ابداع انواع بهینه تر و مقاومتر آن انجام داده اند. در ضمن با توجه به کاربرد روز افزون بتن و نقش مهم آن در توسعه زیر ساختها و همچنین نوآوري در صنعت ساختمان، با توجه به لرزه خیزي کشور و اهمیت کاهش هزینه ها مطالعه بر روي انواع بتن و عملکرد آنها ضروري میباشد .

در اوایل دههي 80 میلادي ایده استفاده از یک دانه بندي بسیار ریز به همراه یک ماتریس همگن و توپر از مواد سیمانی ظهور نمود. این ایده از آنجا پیدا شد که تحقیقات نشان داد ضعیفترین ناحیه بتن محل اتصال خمیر سیمان و سنگ دانه یا همان ناحیه انتقال میباشد .

تحقیقات دانشمندان طی دو دههي اخیر منجر به پیدایش نوع جدیدي بتن با خواص فوق العاده گردیده که محدودیتهاي بتن معمولی را پشت سرگذاشته است. این بتن ابتدا تحت عنوان(بتن فوق توانمند) معرفی شد و بعدها با تلاش دست اندرکارن دانش بتن منجر به ساخت بتنهاي پودري واکنشی گردید. بتن پودري نوعی بتن با مقاومت بالا و تخلخل پایین و شکل پذیري زیاد می باشد. مواد تشکیل دهنده بتن پودري عبارتند از: سیمان، ماسه کوارتزي ریز، کوارتز شکسته، میکروسیلیس و فوق روان کننده. این بتن تقریباً غیرقابل نفوذ است و همین مسئله باعث شده است خیلی از ضعفهاي بتن معمولی مثل ضعف در برابر سیکلهاي یخبندان، خوردگی، آرماتور و حمله یونهاي مضر را نداشته باشد. همچنین ضعف عمده بتن یعنی مقاومت کششی را تا حد زیادي مرتفع نموده به گونهاي که در یک نوع از بتن پودري با استفاده از الیاف فولادي، دیگر نیازي به استفاده از آرماتور در بتن نیز نمی باشد. بتن پودري متشکل از ذراتی با مدول الاستیسیته مشابه بتن معمولی است که به منظور تراکم بیشتر دانه بندي شده است. بنابراین به طور قابل توجهی ظرفیت نهایی ماده افزایش مییابد.

مصالح پایه شامل کلیه مصالح ساختمانی که در مرحله سفت کاری ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد، می باشد. در این گروه از مصالح ساختمانی، انواع آجر و سفال شامل: آجرنما و آجر فشاری و مصالح فلزی شامل: انواع میلگرد و پروفیل یا ورق های آهنی و استیل، مصالح پودری و دانه ای نظیر شن و ماسه و انواع سیمان و آهک و گچ یا پودر سنگ، انواع ملات خشک مانند چسب کاشی، ملات های آب بند و گروت یا چسب بتن، انواع پانل و دیوار پیش ساخته شامل پانل های گچی و گچی و همچنین فراورده های بتنی و ملزومات بتن ریزی نظیر افزودنی ها و روان کننده های بتن، زودگیرکننده ها و دیرگیر کننده های بتن و بلوک سیمانی، بتن آماده، تیرچه سقفی، واتر استاپ وغیره طبقه بندی می گردند. در فروشگاه اینترنتی بازار 20شما می توانید انواع مصالح پایه مورد نیاز در سفت کاری و بعضاٌ نازک کاری ساختمان خود را بررسی و مقایسه و بصورت آنلاین خریداری نمایید.

سخن آخر

بتن های سبک در سال های اخیر در گوشه و کنار دنیا به عنوان یکی از مصالح ساختمان سازی بسیار رواج یافته اند. بتن های سبک بر اساس مواد تشکی دهنده و نحوه تشکیل به انواع مختلفی دسته بندی شده اند، که ویژگی مشترک همه آن ها وزن بسیار کم و مقاومت بسیار بالا می باشد.

بازار 20  تمامی محصولات خود را از برند های معتبر و با کیفیت عالی دریافت می نماید و خدمت شما عزیزان ارائه می دهد. و برای شما مشتریان عزیز ارسال می شود.

 

 

 

طبقه بندی
اطلاعات
درباره فروشگاه بازار 20
مشاوره ، انتخاب و خرید آنلاین
بازار 20 با جمع آوری برندهای برتر ایرانی و خارجی در نظر دارد بدون جانب داری از یک برند یا محصول خاص و با توجه به شرایط مشتریان عزیز و با در نظر گرفتن موارد استفاده، بهترین مشاوره را جهت انتخاب محصول مورد نیاز در اختیار کاربران قرار دهد. همچنین این مجموعه آماده همکاری با کلیه تولید کنندگان و وارد کنندگان عزیز جهت ارتباط مستقیم با مصرف کننده و فروش محصولات بدون واسطه می باشد.

© 2024 - کلیه حقوق مادی و معنوی به فروشگاه بازار 20 تعلق دارد