ابزار و تجهیزات

قیمت و خرید انواع ابزار و تجهیزات و .........
ادامه مطلبشاید بتوان روزی که انسان اندازه گیری و واحدها را برای خود ایجاد نمود را نقطه عطفی در شکوفایی صنعت نامید . امروزه مبحث اندازه گیری در صنعت به یک علم بسیار مهم تبدیل گردیده . نیاز روزافزون بشر به اندازه گیری های دقیق سبب شده تا تجهیزات مربوط به اندازه گیری پیشرفت چشم گیری داشته باشند . بنده هم با شما موافقم که حضور تمامی تجهیزات اندازه گیری در یک جعبه ابزار خانگی و یا اتومبیل شاید عقلانی به نظر نرسد . اما حضور یکسری از این لوازم امری نیز اجتناب ناپذیر میباشد . در این پسا سعی خواهیم کرد شما را با تجهیزات اندازه گیری مورد استفاده در صنعت آشنا کنیم، در ادامه توضیح خواهیم داد که کدام یک از این تجهیزات در جعبه ابزار شما مورد نیاز است .

انواع تجهیزات اندازه گیری:

همانطور که قبلاً اشاره شد تجهیزات اندازه گیری گسترده زیادی دارند که خب طبیعتاً خیلی از آنها کاربرد خانگی را ندارند . ولی بهتر است با آنها آشنا شویم . این تجهیزات را از چند وجه میتوان دسته بندی کرد :

1) فن آوری اندازه گیری : که به دو قسم لیزری و معمولی تقسیم بندی میگردد . نوع لیزری تجهیزات اندازه گیری در این جا مورد بحث ما نخواهد بود چرا که کاربرد خانگی را ندارد و عملاً در امور صنعتی مورد استفاده قرار میگیرد.

2) نوع اندازه گیری: این دسته عملاً به دو زیرمجموعه تقسیم میشود : زاویه سنج ها و فاصله سنج ها و تجهیزات زاویه سنج ها را ما معمولاً به چند شکل مختلف با کاربردهای مختلف میبینیم که اهم آنها عبارت است از : ترازها ، شاقول ها و گونیا ها و نقاله ها. در ادامه در مورد ترازها بیشتر صحبت خواهیم کرد

تجهیزات فاصله سنج هم عموماً به شکل متر های روتاری و مترهای معمولی و کولیس ها و خط کش ها تقسیم میگردند. که ما در ادامه در مورد مترهای دستی صحبت خواهیم کرد.

ترازها :

تراز وسیله ای است که جهت مشخص کردن زوایای خاص شامل 0 ،45 و 90 درجه . ترازها دارای لوله های شیشه ای با یک سیال روغنی می باشند که حرکت سیال در داخل شیشه نشان دهنده موقیت قرار گیری قطعه و انحراف آن از زاویه مشخص شده است . امروزه ترازها بسیار پیشرفته شده است و با ظهور ترازهای لیزری و دیجیتالی عملاً لذت استفاده از تراز های شیشه ای از میان رفته . ترازها را معمولاً با اندازه آنها و تعداد آب آنها دسته بندی میکنند . به عنوان مثال " تراز 30 سانتی متری 3 آب " پیشنهاد میکنیم در جعبه ابزار خودتان حتماً یک تراز 3 آب با طول حداقل 30 سانتی متر حتما داشته باشید .

متر:

مترها در واقع خط کش های با طول بلند می باشند، که بعضاً تا 50 متر ساخته میشوند . مترهای دستی با توجه به متراژشان تقسیم بندی میشوند . معمولاً از متراژ 3 متری شروع میشوند و بعضاً تا 50 متر ساخته میشوند .

متر 5 یا 7 متری مناسب برای منزل می باشد.

نکات مهم در انتخاب تراز شامل:

1) بدنه تراز نیز باید از جنس فلز باشد . تراز های پلاستیکی به مرور زمان دچار ناصافی بر روی سطح خود میشوند و باعث بروز خطا در اندازه گیری میگردند.

2) شیشه های تراز باید دارای محافظ باشد در غیر این صورت  نیز بر اثر برخورد تراز به زمین شیشه های آن خواهد شکست .

3) ترازهایی در بازار هست که دارای نقاله میباشد . فکر میکنم با کمی گشت و گذار بیشتر بتوان با با یک تیر دو نشان زد

نکات مهم در انتخاب متر :

1) بهتر است در اولین قدم وضعیت فنر جمع کننده متر را بررسی کنید . دو یا سه بار متر را تا انتها کشیده و جمع کنید

2) چاپ اعداد بر روی بدنه متر باید دارای کیفیت بسیار بالا و نیز خوانا باشد . از ابتدا تا انتهای متر را بررسی نمایید.

3) بهترست  متر انتخابی شما به غیر از قفل دسته ای دارای مکانیزم قفل لحظه ای هم باشد.

4) سر متر ها معمولاً یک زائده جهت درگیر کردن سر متر با مبدائ اندازه گیری شما وجود دارد . این زائده باید دارای سمباده و آهنربا باشد.

    درباره ما

 بازار 20 یک سایت در زمینه فروش ابزار و تجهیزات می باشد و قصد دارد تمام نیازهای مشتریان و کاربران را فراهم کند. بازار 20  تمامی محصولات خود را از برند های معتبر و با کیفیت عالی دریافت می نماید و خدمت شما عزیزان ارائه می دهد. و برای شما مشتریان عزیز ارسال می شود.

 

طبقه بندی
اطلاعات
درباره فروشگاه بازار 20
مشاوره ، انتخاب و خرید آنلاین
بازار 20 با جمع آوری برندهای برتر ایرانی و خارجی در نظر دارد بدون جانب داری از یک برند یا محصول خاص و با توجه به شرایط مشتریان عزیز و با در نظر گرفتن موارد استفاده، بهترین مشاوره را جهت انتخاب محصول مورد نیاز در اختیار کاربران قرار دهد. همچنین این مجموعه آماده همکاری با کلیه تولید کنندگان و وارد کنندگان عزیز جهت ارتباط مستقیم با مصرف کننده و فروش محصولات بدون واسطه می باشد.

© 2024 - کلیه حقوق مادی و معنوی به فروشگاه بازار 20 تعلق دارد