فرش ماشینی و دستبافت و تابلو

قیمت و خرید انواع فرش ماشینی و دستبافت و تابلو فرش و .........
ادامه مطلب 

هنگامی که شما قصد خرید فرش را دارید یکی از اولین مواردی که باید در نظر داشته باشید نیز کیفیت فرش دلخواه شما و هزینه ایست که می خواهید برای خرید فرش خرج نمائید . این دو مورد برای خرید فرش قطعا به شما کمک خواهد کرد . در ادامه توضیحات کامل درباره مقایسه فرش دستبافت و فرش ماشینی را قرار دادیم که شما می توانید آن را مطالعه و مشاهده بفرمایید.

فرش ماشینی و فرش دستباف از چند نظر قابل مقایسه می باشند که به بررسی آن می پردازیم.

اگر چه ماشین آلات می توانند فرش هایی که دارای یکنواختی و کیفیت بالا هستند را نیز تولید کنند اما فرش های دستباف دارای گره های قوی تر و با دوامی بالاتر می باشند  و از مواد بهتری ساخته گردیده اند . هرچه باشد فرش ماشینی هنر یک ماشین صنعتی است و دخالت انسانی در آن دیده نمی شود اما فرش دستباف تمام توسط قالیبافان مجرب بافته می گردند . گره های مختلفی وجود دارند که توسط شرقی ها ( ایرانی و ترک و .... ) بافته شده اند و طی سالیان متمادی بدون تغییر و بدون آسیب نیز باقی مانده اند . در فرش های ایرانی دستباف هر گره به صورت اختصاصی بافته می گردد و به یک ریسمان پایه نیز متصل می شود . ریسمان های پایه به طور طبیعی حاشیه های فرش دستباف را شکل میدهد .  در بیانی دیگر فرش های دستباف گره های واقعی اختصاصی می باشند که به یک ریسمان پایه متصل می شوند  تا حاشیه ها را بوجود بیاورد . اما گره هایی که توسط فرش ماشینی ساخته می شوند ، در واقع گره واقعی نیز نیستند . فرش ماشینی با دستگاه های بافندگی و قالیبافی قدرتمند بافته می گردد که نیز الیاف را در اطراف یک ریسمان پایه پیچیده و سپس با استفاده از فشار فراوان ، گرما و شرایط ویژه الیاف را به پایه می چسبانند . بافت های طبیعی و حیوانی بافت های با کیفیتی می باشند که این مورد در دوام و طول عمر فرش دستباف تولید شده نیز تاثیر دارد . مثلا پشم بافت مخمل مانندی داشته و خصوصیت طبیعی آن باعث می گردد تا با محیط زیست سازگار باشد . همچنین پشم در برابر آتش مقاوم می باشد . این ماده ، رنگ طبیعی را به خوبی جذب می کند و در آخر یک رنگ درخشان را در بافت فرش خواهیم دید . این رنگ تا سالیان متمادی در بافت فرش بدون تغییر نیز باقی خواهد ماند . اما در بافت فرش های ماشینی از الیاف غیر طبیعی یا مصنوعی استفاده می گردد . در فرش های ماشینی از الیاف پلی آکریلیک ، پلی استر ، پلی پروپین و ..... استفاده می شود .

یک فرش دستباف و یک فرش ماشینی جدید ممکن است در نگاهی ساده تاحدودی باهم مشابه باشند اما اگر نگاهی کارشناسانه و بادقت به آن بیاندازید متوجه الیاف اختصاصی فرش دستباف نیز خواهید شد . الیاف اختصاصی فرش عمقی بیشتر از فرش های دستباف را دارد . امروزه با پیشرفت فوق العاده صنایع به خصوص صنعت فرش ماشینی ، فرش های متنوعی توسط دستگاه های قدرتمند قالیبافی بافته و تولید می گردند . فرش های ماشینی 1000 شانه و فرش ماشینی 1200 شانه به خاطر تعداد شانه زیاد و تراکم بالا شباهت بسیار بالایی به فرش دستباف دارند . اما برای قیمت دونوع فرش ماشینی و فرش دستباف باید بگوییم که قطعا فرش دستباف از فرش ماشینی نیز گرانتر می باشد و اگر می خواهید فرشی بخرید که همانند فرش دستباف باشد اما قیمت کمتری داشته باشد به سراغ فرش ماشینی 1000 شانه یا فرش ماشینی 1200 شانه  نیز بروید.

در اینجا می خواهیم درباره تفاوت تابلو فرش ماشینی و دستبافت توضیحاتی را خدمت شما ارائه دهیم که می توانید آن را مطالعه و مشاهده نمائید . شما اگر قصد خرید این کالا را دارید توصیه می کنیم با ما همراه باشید چون برخی ها ممکن است که در انتخاب بین این دو قادر به تصمیم گیری نباشند و نتوانند به درستی تصمیم بگیرند . یک خرید وقتی خوب و دلپذیر به پایان می رسد که شما دارای اطلاعات کافی نیز باشید و بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید . اکنون تابلو فرش یکی از کالاهایی می باشد که در اکثر منازل ایرانی وجود دارد . برخی از این میراث صنایع دستی به عنوان هدیه برای دوستان و عزیزانشان استفاده می کنند و دوست دارند هم بهترین طرح را داشته باشد و هم دارای کیفیت مناسبی نیز باشد . اکنون برای خیلی ها سوال است که تفاوت بین محصولات تابلو فرش ماشینی و همچنین دستبافت تا چه حد می باشد و آیا می تواند تاثیر زیادی در خرید و کیفیت و دوام آن نیز داشته باشد یا خیر . باید بگوییم که ما در ادامه توضیحات کامل مربوط به مقایسه تابلو فرش ماشینی و دستبافت را به همراه نکاتی که باید در خرید آن بدانید را قرار داده ایم تا شما بتوانید اطلاعات بیشتری  را در این باره بدست بیاورید و انتخاب راحت و خوبی را داشته باشید .

در واقع باید گفت که یکی از زیر شاخه های قالی نیز تابلو فرش است . این محصول در واقع فرشی می باشد که در ابعاد متفاوت از فرش ماشینی و دستبافت بافته می گردد و در قابی محصور می شود که آن قاب می تواند چوبی و  پلاستیکی و یا فلزی باشد . عموما تابلو فرشها را مردم به یکدیگر هدیه می دهند یا از آن نیز برای زیبایی و تزیین منزلشان استفاده می کنند و در حقیقیت در خانه و منزل اکثر ایرانی ها موجود می باشد و نمای زیبایی از هنر ایرانی را نمایان می کند . تابلو فرش می تواند طرح های زیبایی را داشته باشد و برای انواع و اقسام مکان ها و مناسبت ها مناسب باشد . تابلو فرش چهره و آیات قرآنی ، منظره و .... از انواع این نوع کالا می باشند که در بین مردم هم محبوب هستند و هم برای تزیین وهدیه مناسب هستند .

یکی از دست بافته ها که حاصل هنر ایرانی است تابلو فرش دستباف می باشد که برای اولین بار در ایران نیز بافته شد . این هنر دستی را به شهر سردرود استان آذربایجان شرقی منسوب می کنند . این استان دارای قدمتی طولانی در بافت قالی دستبافت بوده است . به همین دلیل شهر سردرود توانسته است صنایع دستی جدیدی را به نام تابلو دستبافت به نام خود بزند . اکنون این شهر دارای کارخانه ها و کارگاه های زیادی برای تولید این نوع هنر دستی ایرانی می باشد که در حال حاضر هم بازار داخلی و هم بازار خارجی را تامین می نمایند . این کالا به غیر از شهر سردرود در شهر کاشان تولید می گردد .

بازار 20  تمامی محصولات خود را از برند های معتبر و با کیفیت عالی دریافت می نماید و خدمت شما عزیزان ارائه می دهد. و برای شما مشتریان عزیز ارسال می شود.

 

 

طبقه بندی
اطلاعات
درباره فروشگاه بازار 20
مشاوره ، انتخاب و خرید آنلاین
بازار 20 با جمع آوری برندهای برتر ایرانی و خارجی در نظر دارد بدون جانب داری از یک برند یا محصول خاص و با توجه به شرایط مشتریان عزیز و با در نظر گرفتن موارد استفاده، بهترین مشاوره را جهت انتخاب محصول مورد نیاز در اختیار کاربران قرار دهد. همچنین این مجموعه آماده همکاری با کلیه تولید کنندگان و وارد کنندگان عزیز جهت ارتباط مستقیم با مصرف کننده و فروش محصولات بدون واسطه می باشد.

© 2024 - کلیه حقوق مادی و معنوی به فروشگاه بازار 20 تعلق دارد