مصالح و تجهیزات ساختمان

قیمت و خرید انواع مصالح و تجهیزات ساختمان و .........
ادامه مطلبمصالح ساختمانی نیز عبارت است از موادی که برای ساخت‌وساز استفاده می‌شوند. بسیاری از موادی که به صورت طبیعی ایجاد می‌شوند (امثال: رس، ماسه، چوب، سنگ و حتی شاخ و برگ‌های کوچک)، برای ساختن یک ساختمان کاربرد دارند. به غیر از مواد و مصالح طبیعی، برخی از مواد ساخته شده توسط انسان به صورت ترکیبی، در ساخت‌وساز استفاده میگردند. و بسیاری از کشورها، تولید مصالح ساختمانی به صورت یک صنعت درآمده ‌است. علاوه بر این، استفاده از این مصالح و مشاغل و پیشه‌های زیادی، همانند نجاری، لوله‌کشی و عایق‌کاری را به وجود آورده ‌است. این گونه از پیشه‌ها، کار زیبایی ساختمان‌ها و خانه‌ها را برعهده دارند. امروزه تولید مصالح ساختمانی به صورت یک صنعت درآمده‌ و مشاغل زیادی مانند نجاری، لوله‌کشی و سقف‌سازی و عایق‌کاری را به وجود آورده‌ است. مصالح ساختمانی طبیعی را می توان به صورت زیر دسته بندی نمود: 1- مصالح سیلیسی 2- مصالح رسی 3- مصالح آهکی که بترتیب اجزاء اصلی آنها را سلیس، رس و آهک تشکیل می دهد. مصالح ساختمانی مصنوعی را از اختلاط دو یا چند جنس تهیه شده از مصالح طبیعی نیز بدست می آورند که پس از به کار بردن آنها در ساختمان به طریق فیزیکی با شیمیائی شکل می گیرند و بصورت جسم سختی در می آیند مانند انواع ملاتها، بتن و پلاستر و موزاییک و .... در ضمن ممکن است مصالح ساختمانی مصنوعی را در خارج از ساختمان نیز تهیه و سپس به مصرف برسانند مانند: بلوکهای سیمانی و آجر سفال، موزاییک، آسفالت و دهها مصالح ساختمانی دیگر. انتخاب مصالح ساختمانی: در مورد انتخاب مصالح ساختمانی بطور کلی بایستی این نکته را در نظر بگیرید که آیا مصالح ساختمانی معینی که برای منظور خاصی در ساختمان انتخاب شده اند مناسب و شایسته هستند یا نه، مثلا دوام و استحکام و زیبائی مورد نظر می باشد به طوری که مصالحی برای دیوار طویل لازم است برای دیوار یک خانه مورد نیاز نمی باشد و در اغلب موارد انتخاب مصالح ساختمانی بستگی به اختلاط آنها دارد. مصالح ساختمانی شامل از: آجر، خاک، گچ، سنگ، فلزها، پلاستیک‌ها، چوب، شیشه، آهن، فولاد، میلگرد، کامپوزیت‌ها،سیمان، دوغاب، ملات، مواد عایق، ایزوگام، قیر، سرامیک، پارکت، کاشی و لیکا وغیره می باشد.

تاسیسات ساختمانی یکی از بخش‌های مهم در هر ساختمان می باشد، تاسیسات ساختمانی به معنای استفاده مطلوب از کلیه امکانات تاسیساتی و مهندسی است. تاسیسات ساختمانی شامل سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی و گاز، آب، برق، تلفن و تخلیه فاضلاب و ارتباط داخل و خرج ساختمان، ارتباط بین طبقات است. شرکت‌های تاسیساتی وظیفه محاسبه و اجرای دقیق تاسیسات ساختمانی به کمک کارشناسان و مهندسان دارند. اجرای درست تاسیسات ساختمان تضمین خوبی نیز است، تا عمر مفید ساختمان افزایش پیدا کند. البته شرط اصلی، اجرای درست تاسیسات ساختمانی و هماهنگی آن با سیستم ساختاری ساختمان می باشد. عواملی که در طراحی تاسیسات ساختمانی به خصوص تاسیسات مکانیکی مهم است، شامل: شرایط معماری ساختمان و شرایط اقلیمی محل احداث ساختمان، فیزیک و نحوه ساخت ساختمان میباشد. تاسیسات ساختمان به دو دسته تقسیم میشود: تاسیسات مکانیکی و تاسیسات الکتریکی در ادامه مطلب تاسیسات ساختمانی مانند تاسیسات بهداشتی و تاسیسات حرارتی می‌پردازیم.

 

تاسیسات ساختمانی

همانطور که اشاره کردیم تاسیسات ساختمانی یکی از مهم‌ترین و کلیدی‌ترین بخش‌های هر ساختمان است. تاسیسات ساختمانی شرایط مطلوب و مناسب برای زندگی و کار در ساختمان فراهم می‌کند. تاسیسات ساختمان باید به صورت اصولی و بر اساس نقشه‌های معماری و مهندسی طراحی و اجرا شود. نقشه‌کشی و اجرای تاسیسات ساختمانی باید توسط مهندس با تجربه با تکیه به دانش و تجربه انجام شود. اگر تاسیسات ساختمانی به درستی و اصولی طراحی نشوند نمی‌توانند ضامنی برای بالابردن طول عمر مفید ساختمان باشد، همچنین عدم طراحی و اجرای درست تاسیسات ساختمانی ایمنی ساختمان و در نتیجه جان و مال ساکنین تهدید می‌کند. و می‌تواند خسارت‌های جبران ناپذیری را به بار آورد.

دكوراسيون داخلي ساختمان مهمترين عنصر جلوه دهنده تزئينات داخلي میباشد و نماي سازي داخي و خارجي ساختمان بيانگر هنرنمائي هنرمندان ساختمان است، در اين مورد انتخاب رنگ و هم آهنگي رنگ اميزي مبلمان و دكوراسيون داخل هر ساختمان در اولويت قرار دارد ابتدا طراحي آن بوسيله طراح با ذوق و شوق انجام مي پذيرد.

در اينجا حتماً لازم نيست كه طراح تحصيلات عالي داشته باشد، بلكه استادكاران با تجربه و خوش تشخيص نيز قادر به انجام طرح مبلمان داخي و نماسازي خارجي ساختمان خواهند بود.

 

 

    درباره ما

 بازار 20 یک سایت در زمینه فروش مصالح و تجهیزات ساختمان می باشد و قصد دارد تمام نیازهای مشتریان و کاربران را فراهم کند. بازار 20  تمامی محصولات خود را از برند های معتبر و با کیفیت عالی دریافت می نماید و خدمت شما عزیزان ارائه می دهد. و برای شما مشتریان عزیز ارسال می شود.

 

 

طبقه بندی
اطلاعات
درباره فروشگاه بازار 20
مشاوره ، انتخاب و خرید آنلاین
بازار 20 با جمع آوری برندهای برتر ایرانی و خارجی در نظر دارد بدون جانب داری از یک برند یا محصول خاص و با توجه به شرایط مشتریان عزیز و با در نظر گرفتن موارد استفاده، بهترین مشاوره را جهت انتخاب محصول مورد نیاز در اختیار کاربران قرار دهد. همچنین این مجموعه آماده همکاری با کلیه تولید کنندگان و وارد کنندگان عزیز جهت ارتباط مستقیم با مصرف کننده و فروش محصولات بدون واسطه می باشد.

© 2024 - کلیه حقوق مادی و معنوی به فروشگاه بازار 20 تعلق دارد